В Україні близько 40% виручки закладу отримують від безготівкової оплати – дослідження

У Києві більше половини (53%) виручки закладу отримують від безготівкових платежів.

В цілому по Україні цей показник становить 39%, випливає з дослідження компанії по автоматизації громадського харчування Poster.

При цьому одночасно з ростом cashless значення набуває питання комісії еквайрингу.

За словами рестораторів, все більша частина платежів проходить саме через банки. Це пов’язано з доступністю карток, поширеністю Apple Pay і Google Pay, бажанням уникнути контактів через пандемію і програмами лояльності з боку банків: кешбек, знижками.

Згідно з дослідженням, в березні 2021 року 39% своєї виручки українські заклади отримали саме завдяки оплаті банківською картою. У Києві відсоток становить 53%, в Харкові – 44%, в Дніпрі – 43%, у Львові – 42%.

У дослідженні говориться, що безготівкові платежі мають багато позитивних наслідків для ресторанів: швидкість обслуговування, контроль за крадіжками, відсутність проблем з інкасацією.

У той же час, чим вище частка безготівкових платежів, тим більше закладу платять за еквайринг. Комісія складає близько 2-2,5%, проте сплачується вона не з прибутку, а з обігу.

“З маржинальністю в 12-18% річного доходу від обороту, витрати на еквайринг – п’ята-сьома частина чистого прибутку підприємства”, – розповідає один з дніпровських рестораторів.

Він зазначив, що одночасно при пандемії чимало закладів не мають прибутку, а намагаються втриматися на ринку.

Відомо, що дослідження базується на даних близько 6000 закладів України переважно середнього цінового сегмента.

Нагадаємо, банки будуть змушені відключити українцям Apple Pay і грейс-період по кредитних картах, якщо Рада прийме неринкову регулювання платіжного ринку.

За словами заступника голови правління ПриватБанку Развана Мунтеану, банки просто будуть змушені відключити можливість прийому оплати Apple Pay або Google Pay через високу собівартість трансакцій з урахуванням додаткових комісій сервісів і витрати емітентів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *