В Украине могут подорожать телефоны, ноутбуки и телевизоры

В Україні може підскочити в ціні вся електроніка і техніка, здатна відтворювати або копіювати музику і книги. Про це повідомили в Європейській бізнес асоціації (ЄБА).

Йдеться про необхідність платити відсоток від вартості певних видів техніки так званим організаціям колективного управління. Це може привести до підвищення вартості такого обладнання для українського споживача і подальшого зростання тіньової економіки.

Вищезазначені положення містяться в деяких положеннях закону про колективне управління в сфері авторського права.

Зокрема, можуть подорожчати обладнання та носії, за допомогою яких можна здійснити копію музичного або літературного твору:

  • MP3-плеєри;
  • музичні центри;
  • телевізори;
  • мобільні телефони;
  • ноутбуки;
  • диски;
  • флешки;
  • принтери;
  • і навіть папір.

Український музичний альянс і Всеукраїнське агентство авторських прав уже оприлюднили попередні тарифи для сплати відрахувань у розмірі від 0,44% (для телевізорів) до 4,71% (принтери) від вартості обладнання.

На думку бізнесу, пропоновані відрахування є занадто високими, що неодмінно позначиться на їх вартості для кінцевого споживача.

Проте, на встановлення тарифів по “авторським” відрахувань представникам бізнесу було відведено найближчий місяць.

“Таку ситуацію не можна вважати переговорами. А дійсно реальні переговори варто відкласти до завершення обмежувальних заходів на збори”, – говорить менеджер комітету побутової електротехніки ЄБА Вікторія Куликова.

Варто зазначити, що в зв’язку з закриттям магазинів і ряду виробничих потужностей через карантин майже по всьому світу індустрія побутової техніки та електроніки несе істотні економічні втрати. Крім того, знижується і купівельна спроможність громадян.

При таких умовах введення додаткового збору з виробників такого обладнання може істотно ускладнити або навіть зробити неможливим діяльність законослухняних компаній, говорять в ЄБА. Це також посилить кризу безпосередньо і для громадян через збільшення вартості продукції.

Тому бізнесмени вирішили звернутися до прем’єр-міністра України Денису Шмигаль з проханням звернути увагу на ситуацію, щоб не допустити додаткової неаргументированной навантаження як на бізнес, так і на громадян країни.

В ЄБА намір просити владу відстрочити введення “авторських” відрахувань до кінця року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *