В “Тарілку” на Либідській в Києві хочуть помістити заклади громадського харчування і торгівлі

Ув’язнений в серпні 2021 року охоронний договір на будівлю “Літаюча тарілка” передбачає появу всередині його закладів громадського харчування і торгових площ.

Про це виданню “The Village Україна” повідомив один із засновників руху Save Kyiv Modernism Олексій Радинський.

За словами активіста, в охоронному договорі є пункт про те, що балансоутримувач, яким є Інститут науково-технічної експертизи та інформації, зобов’язується використовувати будівлю для розміщення бібліотеки, музею, закладів харчування та торгівлі, а також адміністративно-офісних приміщень.

На даний момент “тарілка” знаходяться в оренді (з 2017 року на 50 років) компанією “Альдо”, пов’язаної з девелопером Вагіф Алієвим. Плани зробити “тарілку” частиною свого ТРК Ocean Mall бізнесмен виношує з 2018 року.

Рух Save Kyiv Modernism разом з архітектором “тарілки” Флоріаном Юр’євим виступало проти того, щоб архітектурний об’єкт перетворився в торговий центр.

11 вересня 2021 року Флоріан Юр’єв помер.

На паркані, яким огороджено будівлю “тарілки”, розміщений інформаційний стенд про плановану реставрації. Замовник робіт – компанія “Альдо”. Генеральний підрядник – компанія “Капител Стоун” архітектора Віталія Молочко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *