В Одеській області планують виробляти біодинамічне вино

Погода в поточному році не сприяла хорошим врожаям, виноград не став винятком, особливо це відчули виноградарі півдня України. Найскладніше було тим, хто тримає курс на органічне вирощування.

Про це в інтерв’ю SEEDS розповіла співорганізатор і директор компанії «ВІН’С» Тетяна Шмаглюченко.

За її словами, на урожай винограду в цьому році негативно вплинули посуха і весняні заморозки.

«Так, його (винограду – Ред.) Дійсно мало в цьому році, і причина як в посухи, так і в весняних заморозках. Ось і у нас скромно році. Є сорти, які ми мали можливість поливати, було зрошення, відповідно, там більш-менш урожай. А в цілому хотілося б кращого. Якість не ідеальна », – каже Шмаглюченко.

Компанії «ВІН’С» використовує тільки органічні препарати. Тут поступово впроваджують свою систему захисту.

«Ми для себе поставили п’ятирічну планку випробувань, щоб побачити мілдью, оїдіум (хвороби винограду), різних шкідників і прийняли для себе рішення – все-таки це буде комплексний захист, або чиста органіка. Тому ми і не подавалися ще на сертифікацію. Притому, що при закладці молодого виноградника ми робили аналіз грунту з можливою наступною сертифікацією. Ми використовували всі базові добрива, які дозволені в органіці », – зазначає вона.

Тетяна Шмаглюченко каже, що подальші проекти по виноробству будуть пов’язані з біодинаміки.

«Навіть для цього земля є. Тепер справа за малим – навчитися робити біодинамічне вино. Там є свої особливості не тільки по вирощуванню, а й по процесу виробництва і переробки », – зазначає Шмаглюченко.

Компанії «ВІН’С» вирощує столовий виноград на 10 га земл

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *