В експорті мінусують всі категорії молочних продуктів

За чотири місяці втрати від скорочення експорту української молочної продукції склали 22,7 млн ​​дол. Торговельне сальдо продовжує негативний курс і вже досягло 24 млн дол. Всього за цей період було експортовано товарів на суму 64,7 млн ​​дол, що на 26% менше, ніж в минулому році. За підсумками чотирьох місяців, «мінусують» абсолютно всі категорії молочних продуктів.

Про це повідомляють в Асоціації виробників молока.

Найбільше негативний показник у вершкового масла: мінус 45,5%, його продано на зовнішні ринки всього 4,1 тис. Т.

Триває скорочення продажів групи товарів молока і вершків згущених: тут падіння досягло 34% із загальною фактичною масою до 6,5 тис. Т. Схожі темпи скорочення і у сирів: мінус 32%, до 1,6 тис. Т., Молоко і вершки незгущені – 30%, до 7,6 тис. Т. Погіршилася ситуація торгівлею кисломолочними продуктами, де падіння досягло вже 13%, до 1,7 тис. т. Експорт морозива (єдина група молочних товарів, яка в першому кварталі демонструвала зростання) в цей період також показав мінус – 0,6% (1,9 тис. т).

Однак є позиції, зовнішня торгівля якими пожвавилася, хоча вони все ще знаходяться в негативній зоні. Так само як молочна сироватка, яка скоротила різницю з мінус 39% в січні-березні, до мінус 25% (7,9 тис. Т.) В січні-квітні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. А також казеїн, нарощування експорту якого дозволило скоротити відставання з мінус 39,5% в січні-березні, до мінус 10,7% (985 т) в січні-квітні в порівнянні з минулим роком.

Однак на цьому втрати не закінчуються, адже імпорт молочної продукції нікуди не зник, а навпаки – демонструє зростання по всіх товарних групах. За цей період було імпортовано продукції на загальну суму 88,7 млн ​​дол, що на 156% більше, ніж в минулому році.

Найбільше зростання демонструє масло, хоча і нижче, ніж в попередні місяці, однак занадто солідно – + 992% (4,1 тис. Т.) І група молока і вершків незгущених – + 664% (4 тис. Т). У трійку товарів, імпорт яких виріс найбільше, входить і казеїн – + 415% (67 т.). Тризначні цифри зростання також мають морозиво – + 184% (159 т), сири – 137% (13,1 тис. Т), молоко і вершки згущені – + 123% (1,4 тис. Т)

У порівнянні з минулим роком, найменше виріс імпорт молочної сироватки – + 85% (1,3 тис. Т), кисломолочних і ферментованих продуктів – + 32% (2,6 тис. Т).

«Не дивлячись на негативне сальдо зовнішньої торгівлі молочними продуктами за перші чотири місяці року, в наступні місяці є надії на пожвавлення зовнішньої торгівлі і зменшення негативного торгового балансу. Для таких надій є позитивні передумови, зокрема традиційний сезонний фактор посилення зовнішньоторговельної активності і ослаблення загальносвітового карантину і відновлення попиту », – відзначають в аналітичному відділі Асоціації виробників молока.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *