Уряд виділив 11 млрд грн на гранти для теплиць і садів

Уряд передбачив 11 млрд грн на фінансування грантових програм створення теплиць та садів.

Про це йдеться у повідомленні Урядового порталу.

Так, за програмою часткової компенсації вартості створення теплиць розмір гранту становитиме від 5 до 7 млн грн. В уряді орієнтовно очікують 3 тисячі грантів на рік, а загальний бюджет програми складе 7 млрд грн.

«Учасниками програми можуть бути як приватні підприємці, так і аграрні компанії та фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю на строк не менше 25 років», — зауважив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Кошти від гранту можна буде витратити на безпосереднє будівництво комплексу, закупівлю технічного обладнання для його роботи, закупівлю посівного матеріалу та добрив. Враховуючи, що сума гранту за цією програмою значно вище, то вводиться принцип співфінансування. Для першої тисячі учасників 70% вартості проєкту фінансує держава, а 30% — сам підприємець.

Крім того, держава виділить загалом 4 млрд грн на програму підтримки садівництва, ягідництва та виноградарства. Йдеться про часткову компенсацію вартості садів. Аграріям надаватиметься від 300 до 400 тис. грн на 1 га садів — це близько 70% від середньої вартості висадки.

«Зараз ми говоримо про гранти для висадки 10 тис. га нових садів. Так само як і з теплицями, отримувачі грантів повинні мати або власну землю, або землю в користуванні щонайменше на 25 років. Кошти надаватимуться не готівкою, а на банківський рахунок для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, систем поливу, добрив тощо», — зауважив очільник уряду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *