Відвідуваність київських ТРЦ в перший вікенд значно нижче докарантінной, візити стали більш цільовими

Київські торгово-розважальні центри (ТРЦ) за підсумками перших вихідних після зняття обмежень 30 травня не змогли досягти показників відвідуваності до введення карантину, проте зросла кількість цільової аудиторії, повідомили опитані агентством “Інтерфакс-Україна” представники торгових центрів.

“Потік відвідувачів все ще значно менше, ніж був до пандемії у всіх наших київських об’єктах: ТЦ Piramida, ТРЦ” Аладдін “і ТЦ Smart Plaza Obolon, де трафік в перші вихідні склав 53-60% від докарантінного. У той же час багато наших орендарі відзначають, що і коефіцієнт конверсії, і середній чек виросли, що означає, що ТЦ зараз відвідують більше цільових покупців “, – зазначила комерційний директор по торговельній та офісної нерухомості Dragon Capital Property Management Наталія Кравець.

Вона додала, що компанія розраховує поступово до кінця літа вийти на докарантінний рівень відвідуваності.

В даний час ТРЦ все ще працюють без розважальної складової і закладів громадського харчування, що є істотним стримуючим фактором для багатьох відвідувачів.

Директор ТРЦ Dream Town Роман Ємець розповів, що в докризовий період першу чергу відвідувало близько 1 млн покупців на місяць, на вихідні показник досягав 40-50 тис. В день, а в будні – близько 25 тис. Відвідувачів на день.

У минулі суботу-неділю першим двом поверхах вдалося досягти докарантінного показника трафіку, але за рахунок практично не працює третього поверху відвідуваність всього ТРЦ була на рівні буденного дня, тобто склала близько 50-60% від докарантінного показника.

“У нас багато потоку забезпечує третій поверх, де розташовуються каток, дитячий розважальний центр, кінотеатр, ресторани з посадкою. Там також є близько п’яти магазинів, але люди туди просто не доходять”, – пояснив Ємець.

За оцінкою компанії, що управляє “Київ Молл Менеджмент”, що управляє ТРЦ Ocean Plaza, перший вікенд після відкриття пройшов краще, ніж очікувалося.

“У день відкриття ТРЦ Ocean Plaza відвідали близько 30 тис. Чоловік. Приблизно така ж відвідуваність була і в неділю 31 травня. Якщо порівнювати з останніми вихідними травня минулого року, то відвідуваність першого уїк-енду після відкриття нижче на 40%, при прогнозних 70% падіння трафіку “, – повідомила комерційний директор ТРЦ Дар’я Завадська.

При цьому близько 35% відвідувачів приїхали на автомобілях, хоча зазвичай трафік з паркінгу становить близько 17-19% від загальної кількості відвідувачів, додала вона.

“Ці дані свідчать про те, що візити в ТРЦ стали більш цільовими. Зараз ми ще аналізуємо товарообіг орендарів за 30-31 травня, але очікуємо, що цифри підтвердять зростання конверсії”, – уточнила Завадська.

Відвідуваність ТРЦ Gulliver в перші дні роботи була нижче на 20-25% від попереднього періоду, однак показник є “стабільним і очікуваним” для ТРЦ, розповіла PR-директор об’єкту Тетяна Атаджанова.

“Так як ТРЦ відкрилися в вихідний день, а ми не є ТРЦ вихідного дня, то ми розуміємо, що люди в перші дні роботи центрів більше відвідували ТРЦ поруч з домом”, – зазначила вона.

За спостереженнями ТРЦ Gulliver, в перші дні роботи у відвідувачів користувалися популярністю спортивні магазини, магазини для дому та одягу.

Як підкреслила Атаджанова, зараз ТРЦ ставить перед собою завдання стати місцем цільової покупки.

Як повідомив директор ТРЦ Lavina Mall Дмитро Лашин, за підсумками перших вихідних відвідуваність знизилася на 7% в порівнянні з вихідними днями в звичайному режимі до карантину.

“Трохи здивувалися, так як очікували більшого спаду. За даними наших датчиків, ми програли всього 7% за кількістю відвідувань. Якби об’єкт був відкритий повністю – з кінотеатром, ресторанами, а також працювали наші безкоштовні шатл-баси, – то, напевно, навіть перевищили б минулорічний показник “, – розповів Лашин.

За його даними, загальна відвідуваність ТРЦ за два дні роботи склала 142 тис. Осіб (72 тис. В суботу і 74тис. У неділю).

Крім того, станом на понеділок відвідуваність залишалася досить високою незважаючи на будній день – близько 50 тис. Чол. “Це вдвічі більше, ніж у нас зазвичай в понеділок”, – констатував директор ТРЦ.

Він також акцентував увагу на те, що ТРЦ Lavina Mall знаходиться далеко від метро, ​​тому передбачає, що більшість відвідувачів приїжджали власним транспортом і цілеспрямовано на здійснення покупки.

У той же час він зазначив, що через температурного скринінгу на вході в ТРЦ формувалися великі черги. ТРЦ також поки не визначився, чи варто запускати безкоштовні шатл-баси, так як через сильну завантаження в них складно дотримуватися норм безпеки.

Ємець прогнозує, що в найближчі три тижні ТРЦ матимуть непогану відвідуваність і товарообіги, так як за 2,5 міс. накопичився відкладений попит.

“Коли первинний відкладений попит буде задоволений, все вже буде залежати від того, скільки люди встигнуть заробити за цей час. Якщо запрацюють досить на покупки, то прийдуть в ТРЦ, і навпаки”, – зазначив директор ТРЦ Dream Town

Крім того, як він пояснив, традиційно влітку торгові центри конкурують за споживчий гаманець з курортами. В цьому році, якщо більшість городян, побоюючись вірусу, відмовляться від поїздок, то вони можуть витратити заощадження в ТРЦ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *