“УкрПапір” просить прем’єра зупинити вступ в силу заборони імпорту з РФ непроізводімой України картонно-паперової продукції

Асоціація целюлозно-паперових підприємств України “УкрПапір” просить прем’єр-міністра Дениса шморгає зупинити введення в дію постанови про заборону імпорту з Росії ряду картонно-паперової продукції, яка не виробляється в країні, оскільки цей захід призведе до значних втрат підприємств галузі, імпортерів цієї продукції і підприємств-суміжників.

“Заборона імпорту з РФ зазначених в постанові видів галузевої продукції, яка не виробляється українськими підприємствами і найближчим часом в силу технічних можливостей не буде проводитися, призведе до значних втрат безпосередньо підприємств галузі, які використовують цю продукцію як напівфабрикат, і негативно відіб’ється на результатах роботи багатьох імпортерів і галузях-споживачах цієї продукції “, – йдеться в зверненні асоціації до прем’єр-міністра, текст якого має в своєму розпорядженні агентство” Інтерфакс-Україна “.

Мова в першу чергу про продукцію під кодами УКТЗЕД 4801 (папір газетний) 4802 (папір та картон некрейдовані для письма і друку), 4804 (крафт-папір та крафт-картон), 4807 (багатошарові папір і картон).

При цьому в зверненні наголошується, що рішення було прийнято без погодження з галуззю і без врахування інтересів промисловості, яка в даний час стабільно працює, забезпечуючи мільйонні надходження до бюджету.

У зверненні підкреслюється, що ще в 2019 році “УкрПапір” неодноразово зверталася в Мінекономіки з ініціативою введення ембарго на ввезення з РФ картону (код УКТЗЕД 4805), паперових шпалер (4814), і картонно-паперової упаковки (4819), яка в Україні проводиться в достатній кількості, але позитивне рішення було прийнято тільки по шпалерах.

“Наші підприємства в основному використовують в якості сировини макулатуру і виробляють упаковку та санітарно-гігієнічну продукцію. Одночасно в Україну ввозиться близько 1,0 млн тонн паперової продукції з целюлози, яка не випускається в Україні. І раптом уряд приймає таке рішення на підставі звернення Коростишівської паперової фабрики, яка виробляє 5-8 тис. тон паперу на рік (всього в країні виробляється близько 1 млн тонн картонно-паперової продукції) “, – відзначає виконавчий директор асоціації Едуард Литвак в коментарі агентству” Інтерфакс-Україна “.

Він пояснив, що від цього рішення постраждають в тому числі великі підприємства галузі (Київський КБК, Рубіжанський КТК), а також підприємства поліграфічної, харчової галузей

Як повідомлялося, 29 березня Кабінет міністрів постановою №269 доповнив перелік товарів походженням з РФ, заборонених до ввезення в Україну, такими позиціями як пшениця, соняшникова олія, миючі засоби, газетний папір, картоном, крафт-папером і крафт-картоном, туалетним папером, косметичними серветками, рушниками для рук, скатертинами і серветками, а також рядом інших позицій.

Рішення повинне набути чинності через 10 днів після опублікування.

Тим часом в даний час текст цієї постанови пропав з сайту уряду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *