Укрексімбанк продає запорізький Завод напівпровідників

Державний Укрексімбанк виставив на аукціон в системі ProZorro цілісний майновий комплекс збанкрутілого ПрАТ “Завод напівпровідників” (Запоріжжя), що є найбільшим українським виробником матеріалів для електроніки та геліоенергетики на основі кремнієвих компонентів. Про це йдеться в повідомленні фінустанови.

Банк відзначає, що зараз виробництво законсервовано, знаходиться в належному технічному стані, але його відновлення зажадає вкладення інвестицій, розмір яких буде залежати від перспективних планів інвестора.

Світовий ринок профільної продукції підприємства в попередні роки характеризувався волатильністю ізниженням цін внаслідок перевиробництва. У той же час посилення заходів протидії глобальним змінам клімату ірозвиток потенціалу сонячної PV-електроенергії зумовлюватиме подальшу необхідність в кремнієвих компонентахдля виробництва устаткування”, – відзначили в Укрексімбанку .

Основними видами діяльності підприємства є виробництво трихлорсилану, полікристалічного і монокристалічного кремнію. Сфера застосування цих матеріалів – виготовлення сонячних батарей, силової електроніки, комплектуючих до електроприладів і іншого високотехнологічного обладнання.

Початкова ціна будівель і споруд заводу складає 170,85 млн грн.

Крім того, окремим лотом пропонується великий перелік рухомого майна, зокрема, машини і обладнання, інструменти, прилади, інвентар, колісний транспорт, а також об’єкти незавершеного капітального будівництва. Стартова ціна другого лота – 320,29 млн грн. Кінцевий строк подання цінових пропозицій – до 20:00 17 лютого, торги призначені на 18 лютого.

Відзначимо, що в грудні з Укрексімбанку звільнили члена правління, який відповідав за “погані” кредити. Відзначимо, що Укрексімбанк є збитковим серед всіх українських банківських установ. За підсумками третього кварталу 2020 року банк отримав 2,25 млрд грн збитку, що більш ніж удвічі перевищило негативний фінрезультат всіх інших збиткових банків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *