Україну назвали найвигіднішою країною для IT-аутсорсингу

Нідерландська компанія Daxx, яка займається набором українських програмістів у міжнародні команди, що працюють віддалено, провела аналіз ситуації на ринку віддаленого найму IT-фахівців у різних країнах та регіонах світу.

Зокрема, десятка країн Східної Європи за оптимальністю IT-аутсорсингу, на думку компанії, виглядає так (в порядку спадання): Україна, Білорусь, Росія, Польща, Чехія, Румунія, Угорщина, Естонія, Словаччина, Болгарія.

“Східна Європа – це золота середина, де ви можете найняти високоякісних розробників за нижчими цінами без шкоди для якості продукту. Цей регіон відомий своєю щільністю розробників програмного забезпечення: 1,3 на 100 осіб. В даний час в ІТ-індустрії регіону налічується близько 1 млн програмістів, що робить її прибутковим напрямком для аутсорсингу”, – зазначають у Daxx.


Україну ж компанія вважає найкращою країною у світі через оптимальне співвідношення ціни та якості робіт, а також швидкість розвитку IT-сфери.

Зокрема, зазначається, що український ринок у 2020 році досяг розміру вже 200 тисяч фахівців із програмного забезпечення. Водночас у сусідній Польщі працює близько 400 тисяч програмістів, проте вартість їхньої роботи в середньому дорожча — 45–65 доларів на годину.

В Україні ж середня погодинна ставка у айтішників становить 30–60 доларів (для молодших програмістів — 19–25 доларів, для розробників середнього рівня — 26–38, для старших інженерів — 0 39–60).

Також наводяться зразкові розцінки на роботу з різної спеціалізації у різних регіонах світу:


“Щороку українські технологічні університети випускають близько 35 тисяч технічних фахівців. Більшість програмістів в Україні мають ступінь бакалавра та володіють англійською мовою на рівні Intermediate та Upper-Intermediate”, – зазначають у Daxx важлива перевага.

Крім того, в Україні найбільша кількість фахівців з C++ та Unity 3D, також вона посідає друге місце у світі за кількістю JavaScript-, Magento- та Scala-розробників.

За даними Daxx, українське походження має близько 2 тисяч стартапів, серед яких згадуються Petcube, iBlazr, Grammarly, Jooble, CleanMyMac, Mobalytics та Looksery.

“При цьому швидке зростання технологічної індустрії та потужний приплив нових талантів знижують середній попит на таланти на внутрішньому українському ринку… Все більше і більше із 4 тисяч компаній-розробників ПЗ в Україні економлять свої внутрішні кадрові ресурси для створення власних продуктів”, – зазначають у профільній компанії.

Також наголошується, що українська технологічна спільнота швидко перейняла популярні заходи щодо обміну знаннями, такі як хакатони, технічні конференції та освітні курси, які фінансують компанії, що займаються створенням ПЗ.

Крім того, зазначається, що вартість життя в Україні нижча, ніж у решті країн Європи, що також є фактором, що сприяє нижчим цінам на роботу програмістів.

“Наприклад, оренда однокімнатної квартири коштуватиме 500 доларів на місяць. Якщо ви захочете винайняти квартиру за межами центру міста, це обійдеться вам трохи дешевше – близько 300 доларів на місяць”, – наголошують у Daxx.

Як центри розробки ПЗ в Україні називаються Київ, Дніпро, Харків, Одеса та Львів, причому в столиці живе близько 40% українських IT-фахівців.