Українці з початку року продали на $ 1,1 млрд більше інвалюти, ніж купили

Чиста пропозиція іноземної валюти з боку населення України з початку року перевищило $ 1,1 млрд, повідомив глава Ради Національного банку України Богдан Данилишин.

“Чистий продаж населенням готівкової іноземної валюти з початку травня склала $ 150 млн, безготівковій – $ 61 млн. З початку року чистий продаж іноземної валюти населенням перевищила $ 1,1 млрд”, – написав він у Facebook в середу.

Данилишин зазначив, що на міжбанківському ринку продовжує домінувати попит клієнтів банків на інвалюту (чистий продаж банками іноземної валюти клієнтам склала $ 11 млн в середньому за день), який формувався на форвардному сегменті ринку.

За його словами, банки в той же час компенсували чисту продаж іноземної валюти з позиції за рахунок покупки готівкової і безготівкової іноземної валюти у фізосіб.

За його словами, міжнародні резерви НБУ станом на 26 травня становили $ 27,9 млрд, що на 4%, або на $ 1,2 млрд менше, ніж станом на початок року, і на 0,4%, або $ 100 млн, менше , ніж на початок місяця.

Глава Ради НБУ додав, що обсяг операцій клієнтів банків з безготівковою інвалютою з урахуванням операцій “своп” в квітні знизився на 12,1% за операціями з продажу інвалюти і на 8,5% – з купівлі іноземної валюти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *