Українці витрачають на цигарки понад 800 доларів на рік: скільки коштує пачка в інших країнах

Згідно з дослідженням аналітиків Picodi.com, курці в Україні витрачають на цигарки близько 823 доларів на рік. Така сума сягає 15% від середнього доходу українців за рік після сплати необхідних податків. При цьому пачка в країні коштує в середньому $2,26, пише UBR.

Українці витрачають на цигарки понад 800 доларів на рік: скільки коштує пачка в інших країнах – фото з відкритих джерел Фахівці зазначають, що Україна знаходиться на 19 місці в рейтингу зі 104 країн за вартістю цигарок. Наприклад, у Польщі (57 позиція у рейтингу) пачка коштуватиме близько 4,65 доларів, а в Молдові (11 позиція) — 1,68 доларів.

У свою чергу найдорожче сигарети коштують в Австралії. За пачку в середньому просять 25,63 доларів. Зазначається, що така вартість є результатом політики влади, яка спрямована на зниження кількості курців у країні. У трійку країн, де найдорожчі сигарети, також входять Ірландія — 16, 49 доларів і Англія — 15,66 доларів. При цьому найнижча вартість цигарок у Нігерії – 0,97 доларів за пачку, а також у Казахстані – 1,18 доларів.

Що стосується витрат курців, то Албанія лідирує в рейтингу серед європейських країн. Жителі витрачають 23% заробітку на цигарки на рік. Це становить близько 1140 доларів. Зазначається, що, за даними за 2019 рік, всього у світі близько 1,14 млрд. курців. У Всесвітній організації охорони здоров’я називають таку кількість тютюнової епідемією, яка вбиває близько 8 млн. осіб щороку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *