Українці відмовляються від базарного сиру на користь магазинного

Випуск всіх свіжих молокопродуктів, крім сиру, за два місяці поточного року виявився менше торішнього рівня.

Як говориться в повідомленні «Інфагро», можливо, позначаються високі ціни, хоча виросли вони і незначно. Збільшувати ціни зараз наважуються небагато оператори.

В кінці березня, в основному, фігурують такі цінові рівні:

– молоко 2,5%, плівка – 24,0-26,0 грн / л;

– кефір 2,5%, плівка – 28,5-30,0 грн / л;

– сметана 15%, плівка – 64-70 грн / кг;

– сир 9% – 110-124 грн / кг.

«Виробники, можливо, ще спробують трохи підняти ціни на травень. Хоча такого сплеску попиту, як навесні минулого року, не буде. Українські споживачі вже звикли до всіляких локдаунам і не роблять стратегічних продуктових запасів », – відзначають аналітики.

У лютому в Україні помітно скоротився випуск кисломолочних продуктів (-3% до лютого 2020 року, до 35,5 тис. Т), молока розлили теж на 3% менше (38 тис. Т). А ось виробництво сирної продукції незмінно зростає. У лютому випустили майже 8 тис. Т, що на 11% більше торішнього показника.

«Насправді споживання сиру в країні навряд чи зросла, просто багато українців відмовляються від базарного сиру на користь магазинного. У квітні виробничі показники особливо не виростуть через Посту, а ось в травні можна розраховувати на відчутне збільшення продажів товару і, відповідно, випуску всієї цельномолочкі », – вважають експерт.

Тенденції ринку свіжих молокопродуктів в Україні формує десяток операторів, зазначають фахівці. У перспективі лідери будуть збільшувати свою частку, витісняючи з ринку дрібних регіональних виробників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *