Українці в очікуванні другої хвилі карантину ремонтують побутову техніку і вчаться водити авто – Kabanchik

Онлайн-сервіс замовлення послуг Kabanchik проаналізував, як карантин вплинув на ринок послуг в Україні.

“У автоінструктор з червня по липень було 786 замовлень, що на 88% більше, ніж в минулому році. Це пов’язано з тим, що багато хто побоюється введення восени” другої хвилі “жорсткого карантину, а значить і обмеження роботи громадського транспорту. Тому багато хто вже заздалегідь навчаються водити машину. Середній чек в цій категорії – 830 грн “, – розповіла в коментарі” Інтерфакс-Україна “керівник відділу маркетингу Kabanchik Ольга Сорока.

За її словами, навесні через карантин просів попит на послуги домашнього майстра (сантехніка, електрика, столяра і т.п.) і збирання, що пояснюється небажанням людей зайвий раз контактувати один з одним.

“Але на протязі карантину ми помітили, що попит на деякі послуги почав відновлюватися. Наприклад, знову виявилися затребуваними послуги з ремонту побутової техніки. В умовах невизначеності українці почали економити гроші: між покупкою нової техніки і ремонтом старої вибирали другий варіант”, – зазначила Сорока .

За даними Kabanchik, в 2020 році з червня по липень українці створили 8,6 тис. Замовлень на послуги майстрів по ремонту великої побутової техніки, що на 30% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Всього на послуги майстрів по ремонту великої побутової техніки українці витратили 4,998 млн грн – на 42% більше, ніж влітку минулого року.

Попит на послугу доставки ліків, незважаючи на послаблення карантину, виріс на 90%, а середній чек на 20% – до 230 грн. За червень-липень 2020 року в цілому на цю послугу українці витратили 93 тис. Грн – в 2,5 рази більше, ніж за той же період роком раніше.

У той же час після ослаблення карантину і запуску громадського транспорту попит на кур’єрські послуги просів на 30% – до 2,7 тис замовлень. Однак середній чек і раніше на 28% вище, ніж за аналогічний період минулого року – 156 грн.

Попит на послуги хімчистки просів на 27%, а на прибирання квартир на 44%. При цьому середній чек на прибирання квартир підріс на 26% – до 760 грн.

“У разі введення восени жорсткого карантину і закриття громадського транспорту напевно знову зросте попит на послуги доставки. Однак він може бути не таким високим як у період весняного карантину, так як продуктові мережі та кафе будуть намагатися рекламувати свої послуги доставки, які вони успішно протестували навесні “- вважає експерт.

Зараз на сайті представлено більш 223,4 тис. Фахівців. При цьому за півтора місяці карантину їх кількість збільшилася на 9,8%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *