Українці стали вживати більше ліків, – дослідження

У 2020 році обсяг продажів лікарських препаратів в Україні склав 4 млрд доларів. Про це повідомляється в інфографіческом довіднику “Фармацевтика України 2021”, підготовленому маркетинговим агентством TopLead за підтримки фармацевтичної компанії “Дарниця”.

У перерахунку на одного споживача українці купують в рік ліків менш ніж на 100 доларів: в 2019 році – в середньому на 89 доларів, в 2020 – на 96. Для порівняння, швейцарці в середньому вживають в рік ліків на 789 доларів.

“Хоча споживання лікарських засобів в Україні набагато менше, ніж в інших країнах, темпи його зростання досить значні”, – говорять автори довідника.

При цьому українці стали купувати значно менше ліків в низькому ціновому діапазоні і більше – в середньому і високому. Але по факту не кожна людина може дозволити собі препарати, які необхідні для найбільш ефективного лікування. Допомогти покращити ситуацію могла б система добровільного медичного страхування.

“Вона дає можливість акумулювати кошти і забезпечити високу якість і ефективність послуг. В Україні медичне страхування тільки набирає популярність, але його роль все ще незначна, – пишуть укладачі дослідження. – Зараз необхідна перебудова системи охорони здоров’я. Перш за все варто змінити схему фінансування і стимулювати добровільне медичне страхування”.

У 2019 добровільно застрахували своє здоров’я тільки 5% українців, тоді як у сусідній з нами Польщі такою послугою скористалися 69% населення.

В цілому, експерти сходяться на думці, що українська фармацевтична галузь має величезний потенціал розвитку. Завдяки високому ступеню впровадження інновацій, в тому числі максимальної автоматизації процесу, фармкомпаніям країни вдалося встояти перед економічними потрясіннями пандемії коронавируса і не допустити дефіциту ліків під час локдауна.

Для подальшого динамічного розвитку галузі, крім впровадження системи добровільного медичного страхування, також необхідні поглиблення законодавчої інтеграції з ЄС і розширення державно-приватного партнерства.