Українці споживають все менше розчинної кави, віддаючи перевагу зерновій та меленій – Асканія FMCG

В Україні спостерігається зростання продажів в натуральному вираженні зернового і меленої кави на тлі скорочення продажів розчинної, повідомили в компанії Асканія FMCG.

Так, згідно з динамікою імпорту кави (дані Державної митної служби) з січня по жовтень 2020 року, продажу зернової кави зросли в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року майже на 25% – до 9,11 тис. Тонн, меленого – на 41%, до 9,97 тис. тонн. У той же час продажу розчинної кави в цьому році зменшилася на 4% – до 12,31 тис. Тонн.

“Уже кілька років поспіль ми спостерігаємо за тим, що українці споживають все більше меленого і зернової кави і менше розчинної. Однак в грошовому вираженні розчинна кава показав приріст – споживачі відмовляються від дешевого розчинної кави на користь більш дорогого. Українські споживачі також відмовляються від powder instant (порошкового розчинної кави) і переходять на Freeze Dried Instant (фасована розчинна кава), який вважається більш якісним “, – зазначила маркетинг-директор Асканія FMCG Інна Сірченко в коментарі агентству” Інтерфакс-Україна “.

За її словами, в цьому році падіння показали продажу необжаренного кави – майже на 6%, до 20,08 тис. Тонн.

“Це пов’язано з тим, що сегмент HoReCa практично зупинився внаслідок епідемії: українці не так часто відвідують ресторани, як до карантину, зате почали купувати натуральну каву в ритейлі і пробувати готувати його самостійно. І якщо раніше багато пили каву в офісі протягом дня, то сьогодні завдяки дистанційному формату роботи кави п’ється будинку, тому в рітейл-сегменті він продається непогано “, – зауважила маркетинг-директор Асканія FMCG.

ГК “Асканія” об’єднує 12 компаній. Серед напрямків діяльності – імпорт, виробництво і дистрибуція продуктів харчування, переробка і експорт меду (5 видів, близько 30 SKU), логістичні послуги, поставка електроенергії, виробництво стрілецької зброї, послуги охорони та навчання співробітників служб безпеки приватних і державних структур, сільське господарство ( вирощування троянд).

Група має філії по всій Україні і офіси в Берліні (Німеччина) і Гуанчжоу (Китай). Загальна кількість співробітників групи “Асканія” – більше 2,5 тис. Чол.

Асканія FMCG – входить в ТОП-5 найбільших імпортерів кави в Україні, є офіційним генеральним дистриб’ютором кави бренду Lavazza в Україні, а також дистриб’ютором Tchibо і Davidoff.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *