Українці переходять на нові електромобілі: ринок збільшився на третину

Протягом минулого місяця український первинний ринок поповнився 663 автомобілями на електротязі. Це майже на третину більше, ніж у 2021 році, повідомляє “Укравтопром”.

Частка нових машин становила 20% проти 10% у січні минулого року. Загалом структура ринку складається з 631 од. легкових автомобілів та 32 – комерційних.

Лідером рейтингу найпопулярніших машин на електротязі в країні залишається Nissan Leaf із показником 136 реєстрацій у січні.

Другий рядок займає Tesla Model 3 – 63 машини. І вперше до трійки лідерів потрапив електричний кросовер Honda M-NV, який виробляється на японському заводі Honda спільно з китайським Dongfeng. У січні українці купили 33 такі машини.

Також у топ-5 нових електрокарів минулого місяця потрапили Volkswagen e-Golf – 26 од. та Chevrolet Bolt – 25 од.

У комерційному сегменті найпопулярнішим залишається Renault Kangoo ZE. У січні в Україні було зареєстровано 21 автомобіль такої моделі.

Нагадаємо, що до 2023 року імпорт електромобілів в Україну звільнено від сплати мита та ПДВ. На тлі таких умов українці налагодили успішний експорт автомобілів з США в Білорусі. Минулого року більше сотні відремонтованих Tesla кількох моделей з Америки виїхали за напрямком сусідньої країни.