Українці обривають телефони відділів продажів. Забудовники готові переписувати цінники

У 2020 році ціни в столичних новобудовах виростуть щонайменше на 10%. У київському передмісті подорожчання складе близько 7-8%. І це при відносному стабільному доларі. Такий прогноз UBR.ua дала керуючий партнер Товариства девелоперів житла (RED Community) Тетяна Шульга-Забельська.

На думку керівника проектів компанії Strakhovskyi Group Анни Страховськи, вартість житла в 2020 році буде залежати як від зовнішніх, так і від внутрішніх чинників.

“Якщо гривня буде залишатися міцною, а вартість будівельних матеріалів зростатиме, то забудовник, незважаючи на існуючий попит, навряд чи знизять ціни. Зараз в більшості компаній досягнута межа рентабельності, який становить 25%”, – говорить експерт.

На сьогоднішній день, середня ціна квадратного метра в Києві – 24 тис. Грн. В області – на 25-30% дешевше.

У відділів продажів додалося роботи

За словами експертів, в нинішньому році продовжиться посилення конкуренції між забудовниками за гроші покупця. Вона буде виявлятися не стільки в дисконтних “війнах”, скільки в поліпшенні якості проектів, сервісів на етапі покупки, і, особливо, сервісів для жителів майбутніх ЖК.

“Також сильною залишиться інвестиційна складова в структурі угод на покупку. Житло поки залишається одним з найпривабливіших для українців інструментів інвестування. Зараз дохідність від здачі квартир в оренду становить 7-10% на рік”, – говорить Тетяна Шульга-Забельська.

У свою чергу, комерційний директор ІБК “Горизонт” Олеся Перчак зазначила, що в другій половині січня спостерігалося істотне пожвавлення потенційних покупців: середній показник дзвінків в відділи продажів київських забудовників в порівнянні з груднем збільшився в середньому на 15%.

“У 2020 році попит на об’єкти житлової нерухомості, як і в минулому році, в основному, буде базуватися на показнику ліквідності і високу інвестиційну привабливість об’єктів”, – зауважила Перчак.

Відмовляються від точкової забудови

Як правило, говорять учасники ринку, привабливими для інвестицій є об’єкти з унікальною інфраструктурою, зручним місцем розташування (наприклад, біля станції метро або в центральній частині міста, що дозволяє досягти ліквідності за рахунок певних характеристик), або ж проекти комплексної забудови.

Інтерес до об’єктів комплексної забудови як і раніше залишається основною тенденцією на ринку житлової нерухомості. Покупці прагнуть мати “під рукою” всю необхідну для комфортного життя інфраструктуру.

“Саме цей показник є одним з ключових для всіх сегментів споживачів: тих, хто доглядає об’єкти для особистого проживання, а також з інвестиційною метою. Наявність розвиненої інфраструктури значно підвищує ліквідність об’єкта”, – говорить Перчак.

Як розповіла UBR.ua директор по маркетингу багатофункціонального житлового комплексу Polaris Home & Plaza Анжеліка Саакян, більше 30% всього, що будується в Києві житла – це об’єкти нових форматів.

За її словами, понад 60 об’єктів, заявлених до здачі в 2020-2022 рр., Відносяться до об’єктів підвищеної комфортності нових форматів, таких як: “місто в місті”, багатофункціональні житлові комплекси, новий столичний формат live-work-play і ряд інших .

Як правило, ціна на такі об’єкти на 15-20% вище, ніж на об’єкти без додаткових переваг (звичайних будинків комфорт і бізнес-класу).

Половина квартир продається під здачу

Згідно динним забудовників, в даний час 50% угод на первинному ринку укладається з інвестиційною метою, а ще 50% – для особистого проживання. Приблизно такий же показник був і роком раніше.

“Показник інвестиційної привабливості об’єктів є істотним насамперед для осіб, які купують об’єкти для отримання пасивного доходу від здачі об’єктів в оренду або перепродажу. Вони ретельно стежать за ринком, за новими проектами, оцінюють ліквідність і вибирають ті, які відповідають їхнім очікуванням від майбутньої рентабельності” , – підкреслила Перчак.

Що ж стосується столичного передмістя, то в 2020 році найбільш затребуваними будуть житлові комплекси комфорт-класу, а також таунхауси, кажуть експерти.

“Будинок стоїть на 35-40% дешевше, ніж приватний будинок, а його власники мають всі переваги заміського будинку: вільні планування, великі кухні-студії з виходом в свій дворик, свої паркувальні місця перед будинком”, – зазначила в бесіді з UBR. ua керівник відділу продажів ЖК Bavaria City Надія Ляшко.

У Київській області також буде користуватися попитом формат житла, який ближче до бізнес-класу. Адже співвідношення ціни на смарт-квартири в Києві і квартири бізнес-класу за містом приблизно однакові.

“У 2020 році покупець буде вибирати зручну локацію або вище клас житла”, – резюмувала Ляшко.

В цілому ж, кажуть учасники ринку, 2020 рік на ринку житла буде відзначатися зростанням вимог покупця до якості інфраструктурної складової житлових комплексів. Девелопери будуть ретельніше планувати інфраструктуру ЖК і уважніше ставитися до виконання планів по її реалізації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *