Українці на карантині розмітають медичні прилади, фарбу і презервативи

Динаміка продажів різних товарних груп демонструє, як COVID-19 змінює асортимент споживчого кошика в онлайн-рітейлі мережі “Епіцентр”.

Про це повідомили в компанії.

За останній місяць найбільше були затребувані медичні витратні матеріали одноразового використання. Продажі медичних масок, захисних рукавичок, респіраторів, бахіл, бинтів та інших витратних матеріалів зросли в 50 разів. На другому місці – медичні прилади (інгалятори, термометри, кошти кварцування і ін.) – попит на них виріс 17 разів.

Фарба і колоранти посіли третє місце – їх продажі зросли в 7 і 13 разів відповідно.

Ще одна категорія продукції, яка виявилася дещо несподівано в цьому рейтингу – засоби контрацепції. Попит на презервативи під час карантину виріс 5,5 разу і вивів їх на четверте місце.

Дезінфектори і антисептики замикають п’ятірку товарів-лідерів. За березень динаміка продажів цих товарів збільшилася вчетверо.

Також зросла кількість замовлень на оздоблювальні матеріали – в 3,2 рази підвищився попит на шпалери, в 2,5 рази – на змішувачі, в 2,2 рази – на плитку і ламінат. Необхідність сидіти вдома вдвічі збільшила динаміку продажів побутової хімії і телевізорів, а в 1,5 рази – пральних машин.

З 12 березня онлайн-продажу з доставкою збільшилися на 83% в порівнянні з попереднім місяцем. Кількість замовлень з самовивозом під час карантину збільшилася майже вдвічі – на 96%. Це пов’язано як з самоізоляції населення і збільшенням частки покупок в e-commerce в цілому, так і з обмеженістю в роботі стаціонарних магазинів “Епіцентр”.

Що стосується “карантинної” географії, лідерами за кількістю замовлень в стали міста-мільйонники: Київ, Одеса, Львів, Харків, Дніпро. Також до першої десятки міст з найвищою реалізацією в онлайн-торгівлі в березні потрапили Чернівці, Чернігів, Кривий Ріг, Бровари та Миколаїв. Кількість онлайн-замовлень в кожному з цих міст зросла в 3-5 разів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *