Українським експортерам доводиться продавати волоський горіх в шкаралупі

Українська плодоовочева асоціація поліпшила прогноз експорту волоського горіха з України.

Про це йдеться в повідомленні EastFruit.

«Відштовхуючись від того, як складається ситуація на світовому і на українському ринках волоського горіха, ми поліпшили прогноз експорту для України на сезон 2019/20 років. Зараз ми очікуємо, що Україна зможе заробити на світовому ринку $ 155 млн від експорту всіх видів волоських горіхів, що буде приблизно на 25% більше, ніж в минулому сезоні. Середня експортна ціна в цілому за сезон, швидше за все, буде трохи вища за минулорічну, перш за все по ядру волоського горіха, тому основний приріст відбудеться за рахунок збільшення обсягів експорту », – розповів керівник УПОА Федір Рибалко.

Як зазначається, за перші чотири місяці сезону (з жовтня 2019 по січень 2020 року включно), Україна вже заробила $ 77,4 млн від експорту волоського горіха, що на 23% більше, ніж роком раніше. Якщо ж говорити про обсяги експорту, то тут зростання було набагато більш істотним, однак ціни, які українські експортери отримували при експорті горіха, були нижче, ніж роком раніше.

«Схоже, що українським експортерам стає все складніше конкурувати на світовому ринку ядра волоського горіха, тому вони змушені опускатися в категорію з більш низькою доданою вартістю та експортувати горіх в шкаралупі. Зокрема, за нашими оцінками, в цьому сезоні питома вага горіха в шкаралупі в загальному експорті в натуральному вимірі досягає 50%, хоча роком раніше він був на 10-12 процентних пунктів нижче. Якщо ж оцінювати питому вагу по виручці від експорту, то в минулому сезоні на волоський горіх в шкаралупі припадало близько 16% виручки, а в цьому сезоні вже близько 30% », – говорить економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак .

Крім традиційного ринку збуту горіха в шкаралупі, яким для України є Туреччина, поставки нарощувалися також на такі ринки як Ірак, Азербайджан, Румунія, Болгарія, ОАЕ та Албанія. При цьому середні експортні ціни і на горіх в шкаралупі і на ядро ​​волоського горіха за перші чотири місяці сезону були нижче, ніж роком раніше. Ядро подешевшало в середньому на 4-7%, а горіх в шкаралупі – на 8-12%. Проте, цінові тенденції поки що виглядають оптимістично.

Ситуація з цінами на горіх була досить складною в самому початку сезону, однак вони почали вирівнюватися вже в кінці листопада під впливом зростаючого експортного попиту. У грудні середня ціна на волоський горіх на внутрішньому ринку вже перевищила минулорічну на 3-5%, за даними цінового моніторингу проекту EastFruit.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *