Український шрот дорожчає слідом за світовими тенденціями

Світова ціна на соєвий шрот залишається на високому рівні через побоювання ринку про перебої в роботі портів Аргентини, найбільшого світового експортера соєвого шроту.

У цій країні з 20 по 31 березня в країні оголошений карантин на національному рівні, пише «УкрАгроКонсалт».

У період карантину порти продовжують працювати, однак щодня з’являється різна інформація про можливі закритті на карантин підприємств, переробних сою в портах, що дуже хвилює імпортерів. За тиждень (17-24 березня) вартість травневого соєвого ф’ючерсу злетіла на 11% і залишається на високому рівні. Згідно з останніми даними, портова інфраструктура Аргентини працює в звичайному режимі, проте навантаження проходять повільніше, ніж зазвичай.

Додаткову підтримку ціною в Чикаго робить зростання на китайському ринку соєвого шроту через перебої з поставками сої в Китай з Бразилії. Незважаючи на активну збиральну кампанію, порти Бразилії також працюють повільніше через карантинних заходів.

Через уповільнення поставок бразильської сої китайські імпортери зацікавилися американським пропозицією, що надає підтримку і соєвого ф’ючерсу в Чикаго. Найближчим часом ринок очікує інформації про чергову велику партії сої, закупленої Китаєм в США.

Завдяки зростанню котирувань на соєвий шрот в США, виросли ціни і в Україні на соняшниковий шрот. Експортні ціни за день підвищилися на 10 $ / т до 225 $ / т FOB. На думку аналітиків, ціни продовжать висхідний тренд, з огляду на високий попит на український соняшниковий шрот з боку Китаю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *