Український ритейл поки не дуже побоюється коронавируса

Через епідемію коронавируса Covid-19 в Китаї призупинили роботу маса виробництв – спочатку зупинялися підприємства в зоні ураження, а в наслідку стали скорочувати роботу їх партнери з-за руйнування технологічних ланцюжків.

Незважаючи на побоювання, що зупинка китайських підприємств на карантин внаслідок епідемії коронавируса може підірвати торгівлю у всьому світі, український ритейл поки не очікує серйозних проблем. Про це йдеться в матеріалі на сайті Асоціації рітейлерів України.

Так, в прес-службі компанії “Ашан Україна” у відповідь на запит RAU відзначили, що більше третини імпортного асортименту мережі безпосередньо або побічно пов’язане з Китаєм. Однак весь імпортний товар замовляється заздалегідь, відповідно зупинки в роботі заводів Китаю не скажуть на продажах першого кварталу.

У той же час, ритейлер усвідомлює ризики, пов’язані з ланцюгами поставок, і вже готує план “В” на випадок можливого погіршення ситуації.

“У зв’язку з тим, що завантаження в портах Китаю припинені до середини березня, ми вже опрацьовуємо альтернативний план поставок на другий квартал – детальний облік всіх поставок, авіаперевезення замість морських”, – підкреслили в “Ашан Україна”.

У компанії “Антошка”, яка управляє однією з найбільших в країні мереж магазинів дитячих товарів, розповіли, що в різних категорія товару частка виробленої в Китаї продукції відрізняється.

“У наших магазинах представлено шість категорій товарів: Іграшки, Харчування, Гігієна, Одяг, Взуття і Меблі. Є групи, де частка китайського товару 5%, а є – де понад 70%. У цілому по мережі частка такої продукції в асортименті в більшості категорій не є ключовою “, – запевняє директор по операціях і розвитку мережі Антошка Іван Чівкін.

Одночасно з цим ритейлер готовий своєчасно реагувати на можливі ризики і вже веде переговори з основними постачальниками, а також розглядає варіанти поставок товарів, раніше не представлених в мережі.

“В асортименті наших магазинів є досить широкий вибір товарів з усього світу, що дозволить нам з мінімальними втратами пройти можливу кризову ситуацію”, – зазначив топ-менеджер.

У свою чергу, ключові українські мережі магазинів побутової техніки та електроніки запевняють, що поки ніяких проблем з поставками цієї продукції в країну немає.

“Компанія” Фокстрот “, як один з найбільших продавців побутової техніки та електроніки в Україні, стежить за ситуацією, щоб оптимально спланувати операційні процеси і продажу. На даний момент середні запаси техніки і електронних гаджетів в цілому по країні не дають підстав для занепокоєння”, – відзначили в прес-службі компанії.

У мережі Eldorado також відповіли, що ніякого дефіциту асортименту не очікується, а поставки з Китаю, як і з інших країн, йдуть в штатному режимі. Чи не відчувають нестачі товару і в Comfy.

“Суттєвого дефіциту, який завадив би роботі компанії, ми не спостерігаємо. Китайські фабрики відновлюють роботу не так швидко, як хотілося б, тому очікуємо невелику” турбулентність “протягом двох-трьох тижнів. Але в цілому проблем з товаром немає”, – говорить комерційний директор Comfy Іван Павлик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *