Український общепит зменшив прибуток на чверть за перші три дні січневого локдауна

Виручка українських закладів громадського харчування за перші три дні січневого локдауна в середньому скоротилася на 25% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, випливає з дослідження компанії Poster. Згідно з ним, серед опитаних 2 тис. Закладів найбільших втрат зазнають ресторани і бари, які в порівнянні з 2020 роком недоотримали 58% і 51% виручки відповідно.

Крім того, 40% виручки втратили кафе, 39% – кальянні, 12% – кав’ярні, 37% – пекарні, 23% – піцерії, 14% – заклади фастфуду, 16% – кондитерські. При цьому закладу, орієнтовані на доставку, за вказаний період збільшили виручку на 5%. У той же час виручка суші-барів зросла на 25%. “Близько 30% закладів з нашої вибірки все-таки зуміли показати зростання в порівнянні з минулим роком. В основному це ті заклади, які змогли налагодити процеси власної доставки.

Але в цілому цифри лише доводять, що доставка і робота на винос не дозволяють більшості рестораторів заробляти і “зимовий” локдаун ще більше погіршує ситуацію в галузі “, – констатується в дослідженні. За даними Poster, під час торішнього весняного локдауна скорочення виручки до 26% від показників февраля-2020 спостерігалося в усіх сегментах громадського харчування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *