Український бізнес виступив проти нових вимог маркування продукції

Вибравши курс на європейську інтеграцію, Україна взяла на себе зобов’язання гармонізувати національне законодавство відповідно до вимог ЄС. У тому числі це зобов’язання поширюється і на необхідність наносити латиницею одиниці виміру на продукцію і, наприклад, замість скорочень “кг”, “С”, “В” використовувати “Kg”, “S”, “V” для вказівки кілограмів, секунд або вольт. Це здійснюється з метою усунення технічних бар’єрів в торгівлі, щоб товари, які виробляються в Україні, могли вільно потрапляти на ринок ЄС, і навпаки. Про це повідомили в прес-службі Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

Ще в 2015 році Міністерством економіки був прийнятий відповідний Наказ №914, і деякі компанії і індустрії не мали проблем з його виконанням – наприклад, виробники техніки та електроніки. Інші були змушені звертатися за додатковими роз’ясненнями і пропонувати зміни до профільного законодавства.

“Зараз Наказ передбачає можливість добровільно поруч з одиницями вимірювання (нанесеними латиницею) приводити їх переклад на українську мову. У той же час ряд індустрій поки не може виконувати вимоги цього наказу, оскільки в їх спеціальному законодавстві передбачено, що вся маркування повинно здійснюватися виключно на українському мовою. Отже, колізія продовжує існувати. Наприклад, виробники ветеринарних препаратів, агрохімічних засобів і інші мають складності із застосуванням відповідних правил. За 4 роки до Наказу №914 кілька разів вносили невеликі зміни. Але, на жаль, системного вирішення, яке б, з одного боку, відповідало євроінтеграційним прагненням України, а з іншого боку, вирішувало проблему неузгодженості даного Наказу з іншими законодавчими актами, так і не прийнято “, – відзначили в ЄБА.

На сьогодні, відповідно до чинної редакції, вся продукція, яка буде розміщена на ринку України після 1 січня 2021 року, повинна обов’язково мати відповідне маркування латиницею і може додатково мати маркування, нанесену кирилицею.

“Разом з тим нещодавно Міністерством економіки був опублікований проект змін до Наказу №914, які в разі їх прийняття ще більш погіршать ситуацію. Зокрема нова запропонована редакція передбачає, що абсолютно вся продукція повинна мати маркування одиниць виміру – і латиницею, і кирилицею. Запропонована редакція не тільки не вирішує існуючі законодавчі неузгодженості для ряду індустрій (наприклад, сфери агрохімії, ветеринарних препаратів і т.д.), але і істотно погіршує умови ведення бізнесу для тих индустр й і компаній, які вже змогли виконати вимоги, передбачені чинною редакцією Наказу №914, і наносять маркування виключно латиницею. Особливо критичним питання є для компаній, які виробляють невеликі вироби, наприклад, навушники, флешки, камери, мобільні телефони та іншу невелику електроніку і тощо. Адже на таких виробах часто фізично неможливо нанести маркування та позначки на декількох мовах “, – повідомили в ЄБА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *