Українські виробники яблук відмовляються від експорту

Середні ціни на яблука в Україні станом на середину січня 2020 р залишаються на рівні 11-12 грн / кг. Ціни не опускаються нижче з початку листопада 2019 р

Ціни на яблука в поточному сезоні в середньому в 1,5-2 рази перевищують показники минулого року, повідомляють в Українській плодоовочевої асоціації.

«В першу чергу, підвищення цін на яблука було спровоковано істотним зниженням виробництва в Україні, яке, за попередніми оцінками, знизилося більш ніж на 20%. До того ж, в цьому сезоні було зібрано велику кількість неякісного яблука, і до кінця 2019 українські виробники реалізовували переважно продукцію, яка була пошкоджена градом і паршею.

У той же час якісне яблуко закладалося на зберігання в сховища, і за словами операторів ринку, буде реалізовуватися починаючи з лютого-березня », – повідомляє директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Істотне зниження виробництва і досить високі ціни на яблука на внутрішньому ринку не могли не відбитися на показниках експорту даної продукції. Так, за перші 5 місяців сезону (липень-листопад) Україна експортувала 8,8 тис. Тонн яблука, що на 4,8 тис. Тонн менше, ніж показники попереднього сезону. Однак, головною причиною зниження експорту даної продукції є не зменшення виробництва яблук в Україні, і не велика кількість продукції низької якості, а небажання самих виробників виходити в цьому сезоні на зовнішні ринки.

«У цьому сезоні до нас зверталися імпортери з Близького Сходу і Південно-Східної Азії, із запитами на українське яблуко. Однак, вітчизняні виробники без особливого ентузіазму сприймали цю новину, аргументуючи свою позицію досить високими цінами на яблука на внутрішньому ринку.

Цілком можливо, що через кілька років або навіть вже в наступному сезоні, повториться ситуація сезону 2018/2019, коли виробники відмовлялися від збору врожаю взагалі через низькі цін на внутрішньому ринку. І тоді питання експорту буде як ніколи актуальний. Однак, слід розуміти, що виробники яблук з Сербії та Молдови також нарощують експорт і шукають нові ринки збуту, і їм цілком під силу закріпитися на тих ринках, де в перспективі могла б закріпитися України », – зазначає виконавчий директор УПОА Семен Крамаренко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *