Експорт української молочної продукції за чотири місяці 2020 р скоротився на 26% у всіх категоріях молочних товарів, тоді як імпорт зріс на 156%.
Про це повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока (АВМ).
«За чотири місяці втрати від скорочення експорту української молочної продукції склали $ 22,7 млн. Торговельне сальдо продовжує негативний курс і вже досягло $ 24 млн. Всього за цей період було експортовано товарів на суму $ 64,7 млн, що на 26% менше, ніж в минулого року. За підсумками чотирьох місяців, «мінусують» абсолютно всі категорії молочних товарів », – відзначили в Асоціації.
Найбільше, згідно з повідомленням, постраждав експорт олії: на зовнішніх ринках його продали тільки 4,1 тис. Т (-45,5% до аналогічного торішнього показника). Також триває скорочення продажів згущених молока і вершків: тут падіння досягло 34%, фактично продано лише 6,5 тис. Т.
Схожі темпи скорочення експорту і сирів (на 32%, до 1,6 тис. Т); молока і вершків незгущених (на 30%, до 7,6 тис. т).
За словами експертів, погіршилася ситуація з торгівлею кисломолочними продуктами, де падіння експорту досягла 13% – до 1,7 тис. Т. Експорт морозива (єдина група молочних товарів, яка в I кварталі демонструвала зростання) за підсумками чотирьох місяців також зменшився на 0, 6% – до 1,9 тис. т.
Втім, аналітики відзначають деяке пожвавлення зовнішньої торгівлі по деяких позиціях, хоча і там експорт не вийшов з мінуса. Наприклад, скорочення експорту молочної сироватки, яке склало 39% в січні-березні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, в січні-квітні дорівнювало вже 25% (7,9 тис. Т). Схожа динаміка і по казеїну, нарощування експорту якого дозволило скоротити відставання з мінус 39,5% в січні-березні до мінус 10,7% (985 т) в січні-квітні.
У той же час, відзначили в Асоціації, імпорт молочної продукції демонструє зростання по всіх товарних групах. За січень-квітень цей період було імпортовано продукції на загальну суму $ 88,7 млн, що на 156% більше, ніж за чотири місяці минулого року.
«Не дивлячись на негативне сальдо зовнішньої торгівлі молочними продуктами за перші чотири місяці року в наступні місяці є надія на пожвавлення зовнішньої торгівлі і зменшення негативного торгового балансу. Передумовами цього є, традиційний сезонний фактор посилення зовнішньоторговельної активності, а також ослаблення загальносвітового карантину і відновлення попиту », – підсумували в АПМ.