Українські ТЦ / ТРЦ втратили через “карантину вихідного дня” до 40% доходів

Втрати українських торгових і торгово-розважальних центрів (ТЦ / ТРЦ) в зв’язку з введенням урядом карантину вихідного дня в період проведення Чорної п’ятниці склали від 30 до 40% оборотів, повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” в Українській раді торгових центрів (УСТЦ) і торговельної мережі “Епіцентр К”.

“Через введення” карантину вихідного дня “мережу” Епіцентр “відвідало на 750 тиc. Покупців менше ніж в минулому році, а збитки склали близько мільярда гривень. Такий обсяг коштів компанія планувала направити на інвестиції в українську економіку”, – повідомили агентству ” Інтерфакс-Україна “в прес-службі ДК” Епіцентр “.

Падіння оборотів в українських ТРЦ за період дії карантину вихідного дня склали 30-40%, повідомили агентству в УСТЦ.

“Ми розраховували, що втрати складуть не менше 12 млрд за місяць, але за фактом частково потоки вихідного дня компенсувалися зростанням потоків в п’ятницю, понеділок та вівторок. У ці дні потік збільшився на 10-20%, а сам карантин тривав три тижні. В підсумку за нашими розрахунками втрати склали 6-7 млрд грн за три тижні “, – відзначили в УСТЦ.

У компанії “Епіцентр” підкреслили, що найбільшим ударом по ритейлу стала заборона торгівлі у вихідні після Чорної п’ятниці, на яку споживачі традиційно планують покупку подарунків до Нового року.

Зокрема, в цьому році через “карантину вихідного дня” продажу в мережі в період Чорної п’ятниці знизилися на 30% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.

“Зупинка торгівлі в період найбільшого споживчого попиту значно знизила купівельну спроможність населення, вдарив по вітчизняних виробниках і призведе до зменшення податкових відрахувань до бюджету”, – цитується в коментарі заступник генерального директора, директор з роздрібної торгівлі ТОВ “Епіцентр К” Володимир Гончаров.

Він додав, що мережа співпрацює з 5 тис. Постачальниками, більшість з яких – українські виробники.

“Деякі з них вже заявили про вимушене скорочення або навіть згортання виробництва через фінансові проблем, пов’язаних з відсутністю джерел збуту товарів. Крім того, зменшення податкових відрахувань до бюджетів всіх рівнів завдасть значного удару по фінансовому забезпеченню місцевих громад, особливо в невеликих населених пунктах “, – вважає він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *