Українські ТРЦ за час карантину втратили близько 7 млрд грн

Торгово-розважальні центри (ТРЦ) України за два місяці карантину втратили близько 7 млрд грн орендних надходжень, а їх орендарі – більше 50 млрд грн товарообігу, підрахували в Українській раді торгових центрів (УСТЦ).

“За нашими оцінками, українські ТРЦ за два місяці карантину втратили близько 7 млрд грн орендних надходжень. Орендарі українських ТРЦ втратили за два місяці більше 50 млрд грн товарообігу. Постраждали також всі обслуговуючі компанії. Ті орендарі, які працювали під час карантину (продуктові магазини, засоби зв’язку), втратили в оборотах від 15% (супермаркети) до 50% і більше (засоби зв’язку, зоотовари, побутова хімія і т.д.) “, – повідомив агентству” Інтерфакс-Україна “глава УСТЦ, операційний директор” Будхаус Груп “Максим Гаврюшин.

Він зазначає, що масового відтоку орендарів поки не спостерігається, є поодинокі випадки закриття магазинів.

“У період, коли ТЦ закритий і оренду не нараховують, нелогічно розривати договір оренди і кидати магазин, в який вкладено великі гроші, тому що практично ніяких витрат бізнес не несе. Після початку роботи, коли багато зіткнутися з необхідністю платити в повному обсязі оренду і зарплату, багато торгових підприємств можуть закритися “, – припускає Гаврюшин.

Він прогнозує, що для слабких ТЦ це буде непростий рік в плані вакантності і рівня орендних ставок. Частка вільних площ в таких ТЦ може вирости до 10-20%, тоді як успішні ТЦ залишатимуться заповненими.

“Я думаю, весь рік ми будемо повільно відновлюватися і вийдемо на докризові показники навесні наступного року”, – відзначає Гаврюшин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *