Українські ТРЦ через січневого локдауна недоотримають близько 1,5-2 млрд грн орендних платежів – думка

Українські торгово-розважальні центри (ТРЦ) за два тижні січневого локдауна недоотримають близько 1,5-2 млрд грн орендних платежів, в той час як втрати товарообігу їх орендарів складуть 10-12 млрд грн.

Такі дані озвучив глава Української ради торгових центрів (УСТЦ), операційний директор групи компаній “Будхаус Груп” Максим Гаврюшин.

“Январь для більшості орендарів ТЦ завжди був далеко не найактивнішим місяцем. За нашими підрахунками, орендарі ТЦ в цілому за два тижні січневого карантину втратять в обороті 10-12 млрд грн. Торгові центри недоотримають приблизно 1,5-2 млрд грн орендних надходжень” , – розповів він агентству “Інтерфакс-Україна”.

За словами Гаврюшина, якби локдаун ввели в кінці грудня, втрати були б удвічі більше.

Під час січневого локдауна, як і під час весняного в 2020 році, ТРЦ в Україні не будуть нараховувати орендні платежі для своїх орендарів, робота яких заборонена постановою уряду, зазначив Оглаві УСТЦ.

“На ринку вже склався досвід роботи в таких умовах. Підхід залишиться таким же, як і під час весняного карантину 2020 року. Залишаться тільки експлуатаційні платежі. Для орендарів, які будуть продовжувати працювати, умови будуть визначатися в індивідуальному порядку”, – пояснив Гаврюшин.

Як повідомлялося з посиланням на думку керівника департаменту торговельної нерухомості Cushman & Wakefield Ukraine Катерини Весни, введення в грудні-січні жорстких карантинних обмежень в Україні відстрочить відновлення до рівня 2019 року показників роботи ТРЦ до кінця 2021 року – середини 2022.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *