Українські тепличники інвестують в гібридне освітлення

«Уманський тепличний комбінат» (УТК, ТМ «Гордій» і «З грядки») став одним з перших українських тепличних компаній, що використовують гібридну установку для підсвічування вирощування рослин.

Світильники LED і HPS були поставлені компанією Hortilux Schréder, яка також склала індивідуальний план освітлення для компанії, написав Euroftuit.

Як зазначається, «Уманський тепличний комбінат», що обробляє більше 30 га теплиць (огірки і помідори), був частково обладнаний освітленням для вирощування рослин, в основному HPS.

За даними компанії, в кінці 2020 року Hortilux встановила гібридну установку для вирощування рослин на своєму тепличному комплексі площею 1 га в талнах, включаючи комбінацію світлодіодних і HPS-світильників.

«Ми вирішили інвестувати в цю область, тому що хотіли з’ясувати, який вплив гібридна система освітлення надасть на урожай огірків, – сказав директор Микола Гордій. Якщо це виявиться позитивним, цілком ймовірно, що світлодіодне освітлення може допомогти знизити витрати на електроенергію. Світлодіодні світильники також виділяють менше тепла; а це є перевагою в періоди теплої погоди. Крім того, світлодіодне освітлення стає все більш популярним. В УТК, ми вважаємо за необхідне йти в ногу з ринковими тенденціями, щоб залишатися лідерами ринку. Ми шукаємо найбільш ефективний і продуктивний спосіб виробництва наших овочів ».

Гібридна система освітлення була встановлена ​​?? в листопаді, а огірки посіяні в грудні.

«Поки рано давати детальні результати, але ми бачимо, що урожай огірка так само добре реагує на гібридну установку, як і на повноцінний (100-відсотковий) світло HPS», – сказав Гордій.

Він зазначив, що термін окупності цього типу світильників стає коротшим, а це означає, що цей тип освітлення стає більш доступним. Якщо результати виявляться позитивними, то «Уманський тепличний комбінат» поступово замінити освітлення HPS гібридним або навіть повністю перейде на світлодіодне.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *