Українські свинарі в рази скоротили закупівлю імпортного молодняка

Імпорт живих свиней в січні-вересні 2021 р становив 5,5 тис. Голів (чистопородних і гібридних), що на 29% менше показника трьох кварталів минулого року (7,8 тис. Гол.).

Про це повідомляє Асоціація свинарів України.

«При цьому, інвестиції в свинопоголів’я з-за кордону скоротилися на 14,6%: сукупні витрати на завезення живих свиней склали $ 4,4 млн, що на $ 0,76 млн менше, ніж в 2020 г.», – повідомляють аналітики.

Надходження чистопородного поголів’я свиней за три квартали 2021 року на 0,5 тис. Голів більше, ніж в минулому році (4,4 тис. Голів сукупно проти 3,9 тис. Відповідно). У той же час майже вдвічі скоротилося надходження імпортованих товарних поросят (0,73 тис. Гол. Проти 1,41 тис. Гол. В січні-вересні 2020 г.) і в 6,5 рази – гібридного ремонтного молодняка. Так, якщо рік тому поставки таких тварин склали майже 2,5 тис. Гол. сукупною вартістю $ 1,1 млн за підсумками січня-вересня, то в цьому – 379 голів, а їх митна вартість становила $ 0,2 млн.

«У цьому році вітчизняні свиногосподарства змушені працювати в режимі економії, тому і витрати галузі на закупівлю імпортного ремонтного молодняка зменшилися в п’ять разів. Тому більшість операторів в кризовий 2021 р закуповує тварин у вітчизняних племінних господарств або ремонтує стадо за рахунок вирощеного власними силами поголів’я », – коментують в асоціації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *