Українські рітейлери фіксують зростання обсягів товарообігу в юне, незважаючи на зниження відвідуваності ТРЦ – UTG

Українські рітейлери фіксують збільшення обсягів товарообігу на 10-50% в залежності від категорії товарів після відновлення роботи торгово-розважальних центрів (ТРЦ) в червні, при цьому відвідуваність ТРЦ знизилася на 20%, повідомила директор консалтингової компанії UTG Євгенія Локтіонова.

“Торгова нерухомість і рітейл в Україні відновлюється. Ослаблення карантинних заходів сприяло поліпшенню споживчих настроїв і зміцненню бізнес-активності в червні”, – повідомила керівник UTG агентству “Інтерфакс-Україна”.

Так, за три тижні червня-2020 по порівнянні з аналогічним періодом минулого року, зростання обсягів продажів електроніки в середньому склав 50%, товарів для спорту – 30%, одягу – 20%, товарів для дітей – 18%, косметики та парфумерії – 10 %, взуття – 5%. При цьому продажі товарів для тварин скоротилися на 20%, констатують в UTG.

“Відвідуваність за три тижні червня (після відкриття ТРЦ) в порівнянні з докарантіннимі показниками в середньому зменшилася на 20%. Це ми пов’язуємо з тим, що в ТРЦ все ще не працювали розважальні зони і ресторани”, – пояснила Євгенія Локтіонова.

За даними UTG в період дії карантину в березні-травні 2020 року товарообіг українських рітейлерів склав 255 млн грн, що на 2,5% нижче показника за аналогічний період минулого року.

При цьому в березні-2020 показник товарообігу зріс на 10,4% в порівнянні з березнем-2019, а в квітні і травні 2020 року до квітня і травня минулого року показник скоротився на 15,5% і 2,7% відповідно.

Найбільше зниження показників товарообігу в березні-травні-2020 по порівнянні з минулим роком зафіксовано в Чернівецькій (-15,8%), Закарпатській (-14,6%) і Хмельницькій (-12%) областях. Зниження товарообігу в Києві склало 6%. При цьому, якщо розглядати ситуацію по областям, в ряді них було відзначено зростання товарообігу. Так, у Київській області зростання склало 9,3%, Кіровоградській – 7,8%, Чернігівській – 6,2%.

Подальше відновлення ділової активності в Україні, як і в Європі, буде сприяти стабільному зростанню показників на ринку торговельної нерухомості, вважають експерти UTG.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *