Українські ресторатори просять уряд дозволити їм відкрити хоча б літні майданчики

Ресторатори звернулися до уряду з проханням дозволити їм відкрити літні майданчики. Це дасть власникам закладів шанс зберегти бізнес і мільйони робочих місць.

Відповідне звернення з’явилося на сторінці відомого одеського ресторатора Сави Лібкіна. Раніше з таким же проханням виступили і київські власники закладів.

“За моїми підрахунками, в Україні близько 28 тисяч закладів. У кожному з них працює від 10 до 150 співробітників. Невеликих ресторанчиків набагато більше, а значить, можна припустити, що в середньому в одному закладі працює 30 чоловік. Нескладні математичні підрахунки – і отримуємо 840 тисяч чоловік, які працюють в ресторанному бізнесі. Це офіціанти, кухарі, бармени, керівники, менеджери … Додаємо сюди суміжні сфери і отримуємо близько 1,5 млн осіб. у них є сім’ї. у них є діти. Вони знімають квартири і платять за комунальні послуги. Я як можу пит аюсь зберегти робочі місця, що дуже складно в умовах, коли твій бізнес абсолютно не функціонує. Одночасно, розуміючи складність ситуації, що склалася, ми продовжуємо годувати лікарів і пенсіонерів “, – написав на своїй сторінці в Facebook Сава Лібкін.

За його словами, зберегти ресторани, а значить і робочі місця можливо, якщо дозволити відкрити літні майданчики. Тим більше, їх відвідування можна зробити безпечним, якщо вжити відповідних заходів.

“Нам не треба допомагати – нам треба дати хоча б найменший шанс на виживання. Далі ми впораємося самі, і наші співробітники не поповнять ряди безробітних. Вихід є. Величезна кількість ресторанів мають великі літні майданчики. Їх можна відкрити. Природно, потрібні заходи безпеки і відповідні перевірки. Літні майданчики цілком можуть функціонувати, якщо ресторан дотримується всіх вимог “, – вважає ресторатор.

На його думку, ресторани повинні будуть обмежити кількість відвідувачів, забезпечити відстань між столами не менше 1,5 метра, забезпечити дезінфектори на вході і перевірку температури у гостей і обслуговуючого персоналу, гарантувати, що маски і рукавички працівників закладу змінюються кожні 15 хвилин, а у час готування використовуються спеціальні лампи для дезінфекції. Також повинні бути введені штрафи за порушення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *