Українські металурги освоюють нові ринки збуту довгомірного металопрокату

У 2019 українські металурги наростили експорт довгомірного прокату на нетрадиційні для себе ринки збуту: в Індонезію, Саудівську Аравію, Таїланд і Об’єднані Арабські Емірати.

Про це йдеться в щорічному звіті аналітиків GMK Center про стан сталевої галузі Ukrainian Iron & Steel in Figures 2020.

“Будь-які зміни в структурі експорту прокату і труб за останні п’ять років відбувалися виключно внаслідок застосування до України заходів протекціонізму. Саме з цієї причини українські компанії наростили експорт довгомірного прокату на нетрадиційні ринки”, – пояснив головний аналітик GMK Center Андрій Тарасенко.

У той же час, ключовим напрямом в експорті довгого прокату для України залишається регіон MENA з часткою в 35%.

Для експорту плоского прокату найбільшими ринками є Росія (16,5%) і Туреччина (10%).

Споживання сталі в Україні в 2018 – 2019 роках стагнувало. У минулому році обсяг ринку зберігся на рівні попереднього року – 4,813 млн т.

У структурі споживання сталі по галузям в Україні будівництво займає домінуючу частку – 73%. Це значно вище, ніж в середньому в світі – 50%.

“Таку різницю можна пояснити недостатнім рівнем розвитку машинобудування в Україні”, – уточнив Тарасенко.

В цілому, в 2019 році обсяг виробництва сталі в Україні знизився на 1,2%, але виробництво в електропечах (EAF) впало на 23%. Частка напівфабрикатів у виробництві готової продукції в 2019 році склала 39%.

Незважаючи на не самий благополучний для галузі рік, внесок українського гірничо-металургійного комплексу в структуру внутрішнього валового продукту країни зберігся на рівні 12%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *