Українські фермери відмовляються від вирощування томатів

Висока собівартість томатів пояснюється стрімким поширенням в Україні шкідника пасльонових – південноамериканської томатної мінуючої молі Tuta absoluta.

Про це розповів фермер Сергій Соколов з Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області (Україна), передає Agro Times.

За словами фермера, в нинішніх умовах складно планувати наступний сезон. Зокрема, висока ймовірність того, що все більше фермерів відмовляться від вирощування томатів, особливо другого обороту.

Крім шкідників, стабільно працювати фермерам заважає імпорт.

“Зараз ціна на українські томати висока, можна заробляти. Але як тільки масово піде імпортна продукція, ціна відразу просяде. Зазвичай це спостерігається в 20-их числах жовтня. Тобто в період, коли ціна повинна зростати на тлі зростання виробничих витрат на опалення теплиць , вона починає знижуватися. Фермерам і так складно, російський ринок закрився, так ще й імпорт тисне. українських виробників держава не захищає, імпорт не обмежує. Фермери виходять із ситуації, як можуть “, – розповів Соколов.

Він зазначив, що в його районі спостерігається найбільша концентрація плівкових теплиць в Україні.

“В минулому році я витратив на боротьбу з південноамериканської томатної міллю в своїх теплицях 70 тисяч грн, а в цьому році – в півтора рази більше. Тому можу тільки сподіватися, що витрати все-таки окупляться”, – підкреслив фермер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *