Українське яблуко різко знадобилося у Білорусі

Імпортери Білорусі різко посилили попит на українське яблуко після введення ембарго на постачання плодоовочевої продукції та інших продуктів з країн ЄС з 1 січня 2022 року.

Про це повідомляє EastFruit із посиланням на дані учасників плодоовочевого ринку України.

«Для українського ринку та українських садівників це, звичайно, хороша новина. Адже щорічно Польща постачала на ринок Білорусі щонайменше 120 тис. тонн яблука, а в роки, коли реекспорт яблука до Росії був особливо активним, навіть понад 500 тис. тонн. З іншого боку, це дещо посилює перспективи диверсифікації експорту і може призвести до уповільнення переходу України на сучасніші технології вирощування та затребувані у світі сорти яблука. І, звичайно, це дуже погана новина для ринку Польщі, де ціни на якісне яблуко сорту «Айдаред» вже впали до рівня цін промислового яблука», — каже економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Аналітики вважають, що на тлі зростання попиту ціни на яблуко навіть таких малозатребуваних останніми роками сортів, як Ренет Симиренко і Айдаред, можуть в Україні зрости. До речі, попит на яблуко з Молдови виріс, і саме це є головним фактором зростання цін на яблуко на цьому ринку останнім часом.

«Кооперативна торгова платформа Української плодоовочевої асоціації (УПОА) наголошує на різкому сплеску попиту з боку мереж супермаркетів з Республіки Білорусь на українське яблуко. На сьогоднішній день ми вже підписали договори з п’ятьма різними мережами супермаркетів, які готові купувати українське яблуко для різних сегментів — від доступного до преміального», — каже представник торгової платформи УПОА Олександр Пахно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *