Українська пшениця підскочила в ціні: названі причини

Вартість окремих пропозицій української пшениці з протеїном 12,5% і 11,5% за станом на 3 серпня 2021 р досягла близько 250 $ / т і 245 $ / т FOB Бердянськ з поставкою в серпні, що демонструє зростання на 5 $ / т проти п’ятниці 30 липня і вже на 20-23 $ / т вище пропозицій в середині липня.

Про це повідомляє Refinitiv Agriculture в своєму Telegram-каналі.

«Більшість продавців готове укладати угоди лише на фуражну пшеницю, тоді як продовольчу зернову з 12,5% і 11,5% протеїну воліють потримати як мінімум до появи підсумків турецького тендера TMO 4 серпня на 395 тис. Т пшениці з поставкою 16-30 вересня », – відзначають експерти.

Стрибок цін відбувся за рахунок зниження перспектив виробництва пшениці в Росії в 2021 г. При цьому основний поштовх ціноутворення отримало в понеділок, 2 серпня поточного року, коли аналітики СовЕкон знизили свій прогноз виробництва пшениці в Росії на 5,9 млн т проти цифри, озвученої в середині липня 2021 р – до 76,4 млн т. При цьому в липні USDA озвучував оцінку на рівні 85 млн т.

«Над ринком нависло ще кілька підвищувальних факторів у вигляді очікуваного зниження прогнозу виробництва пшениці в Канаді та США, а також проблем з якісними показниками пшениці в Україні, Росії та Європі», – додали експерти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *