Українська грибна індустрія може збільшитися за рахунок коричневого печериці

Коричневий печериця в структурі продажу і споживання печериць в Україні займає всього близько 2%. І це величезна можливість для індустрії – адже в багатьох країнах ця цифра вже багато разів більше.

Таку думку висловив директор Інформаційного Грибного Агентства УМДІС Максим Єнченко.

«В ЄС – близько 10% всього споживання печериці припадає на коричневі гриби, а в деяких країнах, наприклад у Німеччині, частка коричневого печериці на свіжому ринку становить понад 30%. У США в деяких штатах коричневий печериця з продажу вже обганяє білий », – розповідає Максим Єнченко.

Він пояснює, що зібравши дані з господарств і від великих оптовиків, можна зробити висновок, що є три основні причини чому купують коричневий печериця. По-перше, щоб урізноманітнити асортимент. По-друге, тому, що коричневий печериця довше зберігається і довше виглядає свіжим – а значить одну партію можна продавати довше. По-третє, ті, у кого немає холодильників, цінують здатність коричневого печериці зберігатися без холодильника кілька днів – якщо це не літо.

«За даними опитування торговців ринку« Фермер »(Троєщина) в Києві: сьогодні на точці, яка спеціалізується на грибах і« вкладає в словесну промоцію »коричневого печериці, його продаж доходить до 150 кг – в співвідношенні до 1000 кг білого печериці. Тобто на коричневий на точці припадає 13% від усього обсягу продаваного печериці. Такі дані свідчать, що і продажу коричневого печериці по регіону, або в цілому по Україні потенційно можуть збільшуватися », – відзначають в УМДІС.

За даними агентства, співвідношення споживання коричневого і білого печериці сильно відрізняється в різних регіонах. На Сході і в Києві коричневого печериці споживають більше, ніж на Заході. Попит же на півдні залежить від сезону: влітку коричневого печериці їдять більше, ніж взимку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *