Україна знову в ТОП-25 світових виробників молока

Україна зайняла 22 місце серед країн-найбільших виробників молока в світі за підсумками минулого року, незважаючи на істотне скорочення поголів’я корів і виробництво молока.

Про це повідомляє Асоціація виробників молока з посиланням на звіт Dairy Report 2020 експертів IFCN.

Як наголошується, в дослідженні IFCN представлений розгорнутий аналіз 123 країн – найбільших виробників молока (98% світового виробництва) за 2019 рік. Аналіз молочного сектора охопив понад 200 країн. Експерти порівняли дохідність і продуктивність молочно-товарних ферм, ціни на молоко і корми в різних країнах.

Як прогнозують аналітики, за підсумками вже 2020 р через загострення кризи в молочній галузі і відсутність адекватної державної підтримки, Україна, очевидно, втратить кілька ступенів в рейтингу.

«Зокрема, в звіті зазначено, що за 2019 році в Україні було вироблено 9 млн т молока в базі сухої речовини (SCM), ціна молока-сировини була на 11% нижче ціни на світовому ринку, а самозабезпечення молоком країни склало 104% . У 2014-2019 рр. виробництво молока знижувався на 2,3% в рік, кількість молочно-товарних ферм зменшувалася на 4,3% щорічно, в той же час середній надій молока зростав на 2% щорічно », – пояснює аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

Крім того, експерти IFCN констатують, що в 2019 р приріст виробництва молока склав в світі 1,4%, що істотно нижче середнього довгострокового показника (2,3%). Зростання відбулося в основному за рахунок Індії, Океанії, Африки та Середнього Сходу. У той же час, зростаюча популярність альтернатив молока в багатьох країнах і низька доступність молока в країнах, що розвиваються, сповільнили зростання попиту на молокопродукцію. Економіка молочних ферм виявилася більш позитивною, так як світова ціна на молоко зросла на 9% до рівня $ 37,3 / 100 кг в 2019 р

Глобальна ситуація на ринку молока залишається невизначеною. Індикатором кризи для молочного сектора в першу чергу стало падіння вартості молока-сировини. «Епіцентр» хвилі зменшення цін в світі стали США і Індія, з показниками -29% і -19% з лютого по травень, відповідно.

Однак, за прогнозами експертів, очікується поступове U-подібне відновлення: попередні цінові рівні будуть регенеровані, але для цього потрібен буде значний період часу.

«Майбутнє ринків буде визначатися з боку імпортного попиту та умов світового виробництва молока у основних експортерів, який в січні-вересні склав + 1,3%, що чинить додатковий тиск на світові ціни в умовах пандемії», – роблять висновок експерти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *