Україна збільшить вирощування квасолі для експорту до Франції

В Африці і Америці стрімко зростає попит на бобові, і Україна має чудові шанси його закрити.

Таку думку в ефірі радіо «Колос» висловив керівник трейдингової компанії з Конго Шансел Гонбеза.

Також, на його думку, прекрасні перспективи має експорт українського нуту, сочевиці, гороху і квасолі в країни Європейського союзу.

«Нещодавно українськими бобовими зацікавилися партнери з Франції. Я знайшов фермерів, які вирощують і можуть поставляти ці продукти, і вже 5 контейнерів (125 т) білої квасолі ми експортували в порт Марсель », – говорить трейдер.

За його словами, саме біла квасоля дуже користується попитом у Франції. З неї виготовляють консерви, які потім споживають всередині країни.

Раніше французи закуповували квасоля в Канаді, але українська квасоля дешевше в логістиці, при цьому якістю не поступається.

«Є невеликий проект на наступний рік, тому будемо залучати фермерів, щоб вони збільшували обсяги вирощування квасолі. Але на перспективу цікаво консервувати її саме в Україні. Це більш вигідно для виробника, ніж експортувати свіжу квасолю. Тим більше що є консервні заводи, які простоюють без належної навантаження », – каже Гонбеза.

Ще один перспективний ринок для експорту українських бобових – Китай. Зокрема, туди доцільно постачати сою.

«Китайці споживають 110 млн т сої в рік, а сам Китай виробляє тільки 17 млн ​​т. Потрібно нарощувати площі під соєю для експорту в Китай, тому що зараз Україна вирощує всього 4-5 млн т на рік», – додав фахівець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *