Україна збільшила капітальні інвестиції в окремі сектори АПК в січні-червні 2021 р

Капітальні інвестиції в агропродовольчі сектори України за січень-червень 2021 р склали 28,28 млрд грн, з них в сільське господарство, полювання та надання пов’язаних з ними послуг – 19,08 млрд грн (67,5%).

Про це розповів провідний науковий співробітник відділу інвестиційного і матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Микола Кисіль, пише прес-служба.

Відзначається, що інвестиції в лісове господарство та лісозаготівлі склали – 311 млн грн (1,1%), рибне господарство – 14,3 млн грн і виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – 8,9 млрд грн (31,4%) .

За словами вченого, в структурі капітальних інвестицій в економіку вкладення у виробництво агропродовольчої продукції в січні-вересні цього та минулого років незмінно зайняли 14,8%.

Згідно з повідомленням, інвестиції в агропродовольчий сектор економіки здійснюються в умовах цінових змін. У січні-червні 2021 р теж мала місце відносно висока інфляція цін на інвестиційні товари, рівень якої в аграрній сфері склав 14,2%, а харчової промисловості – 9,2%.

Микола Кисіль акцентував, що інвестиційна діяльність у виробництві продукції сільського господарства і харчової промисловості в 2020 р і в січні-червні 2021 р поки перебувала в кризовому стані.

«За розрахунками вчених« Інституту аграрної економіки », якщо загальні обсяги капітальних інвестицій в агропродовольчий сектор економіки за січень-червень 2021 р прийняти за 100%, то їх відповідні показники за минулі роки, перераховані з метою досягнення сумісності в ціни в цьому році, наступні діє до: 2016 г. – 109,7% 2017 року – 135%, 2018 року – 145,4%, 2019 року – 156%, в 2020 р – 100,4% », – розповів учений.

Крім того, загальний показник капітальних інвестицій по агропродовольчого сектору економіки в січні-червні 2016-21 рр. найменше значення має показник 2021 р

Разом з тим, за окремими агропродовольчого сектору економіки досягнуті позитивні зміни в інвестиційній діяльності. Капінвестиції в сільське господарство в січні-червні 2021 року порівняно з відповідним періодом минулого року зросли на 17,9%.

Вчений вважає, що підвищення рівня інвестиційної привабливості сільського господарства обумовлено переважно розпочатим зростанням цін на сільгосппродукцію. За його прогнозами, вже в короткостроковій перспективі слід очікувати досягнення нижньої точки інвестиційної кризи в харчовій промисловості, підвищення рівня його інвестиційної привабливості та активізації інвестиційних процесів в сільському господарстві і харчовій промисловості.

«Цьому сприятимуть очікуване зростання цін на продукцію сільського господарства і продовольства на світовому і внутрішньому ринках, посилення інвестиційної привабливості харчової промисловості, повернення інвесторів до реалізації відкладених на час кризи інвестиційних проектів, поліпшення безпеки умов та інші чинники», – прокоментував Микола Кисіль.

Відзначається, що посилення заходів щодо активізації інвестиційних процесів в агропродовольчих секторах сприятиме розвитку всієї економіки держави.