Україна збільшила імпорт агропродукції на 12% в I півріччі 2020 р

За даними Державної служби статистики, в січні-червні 2020 року в Україну було завезено агропродукції на $ 3,2 млрд, що на $ 0,4 млрд (12,3%) більше, ніж за 6 місяців минулого року.

Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов, пише прес-служба.

За його словами, основними постачальниками агропродовольчої продукції в Україні традиційно виступають держави Європейського Союзу. На них припадає близько половини імпортних поставок. За I півріччя 2020 року в регіоні було закуплено сільгосппродукції на суму в $ 1,59 млрд.

Згідно з повідомленням, значно менші обсяги імпорту з інших регіонів світу. За січень-червень цього року українські компанії закупили харчів у партнерів з Азії – на $ 610 млн (19% в загальних обсягах закупівель), країн Латинської Америки – на $ 252 млн (8%) і африканського континенту – на $ 163 млн (5%).

Вчений зазначив, що в рейтингу головних постачальників сільськогосподарської продукції на український ринок провідні місця посідають Польща ($ 368 млн), Німеччина ($ 238 млн), Туреччина ($ 232 млн), Італія ($ 189 млн), США ($ 169 млн), Франція ($ 155 млн ), Нідерланди ($ 141 млн), Норвегія ($ 103 млн), Китай ($ 100 млн) і Іспанія ($ 93 млн).

Сумарно ці країни забезпечують близько 56% вартості вітчизняного аграрного імпорту.

«Товарна структура імпорту продовольчої продукції в Україні вже кілька років поспіль залишається незмінною. Характерною ознакою I півріччя 2020 року став зростання вартості закупівель всіх ключових товарів, що імпортуються за винятком олійних культур (в першу чергу, насіння соняшнику) », – зазначив експерт.
У повідомленні вказується, що насіння і плодів олійних культур, переважно соняшника, за січень-червень 2020 на Україну імпортували на $ 215 млн. Овочів – в основному помідорів і картоплі – завезли з-за кордону на $ 191 млн.

«Сукупно ці продукти утворюють близько 58% вартості вітчизняного імпорту сільгосппродукції», – підсумував Микола Пугачов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *