Україна залишається найдешевшим експортером кукурудзи

Минулого тижня на Чиказькій біржі підскочили ф’ючерси на кукурудзу, пшеницю і сою. В Україні ціни на кукурудзу підвищуються слідом за світовими, проте їх зростання обмежений низькими експортними цінами на FOB.

Як повідомляє GrainTrade, головними факторами підтримки цін залишаються прогрес в переговорах між США і Китаєм, а також збільшення експортного мита на кукурудзу в Аргентині з 7% до 12%.

На думку експертів, крім активізації внутрішнього споживання етанолу, США, згідно з умовами торгової угоди, можуть істотно збільшити його експорт до Китаю.

Виробництво етанолу в США, де його виготовляють з кукурудзи, поступово зростає. Середньодобове виробництво за останні 14 тижнів склало 1,008 млн барелів, що на 12 тисяч барелів більше, ніж за попередній період.

Видання зазначає, що експорт кукурудзи пожвавився завдяки відновленню попиту з боку Мексики та Японії. За тиждень США експортували 686,7 тисяч тонн кукурудзи, що є максимумом за 17 тижнів.

Березневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго вчора виросли на $ 1 до $ 152,8, тоді як на фізичному ринку ціна піднялася на $ 5 до $ 175 FOB US Gulf.

Після підвищення експортного мита на аргентинську кукурудзу, у В’єтнамі, який є головним її покупцем, ціни також зросли на $ 5 до $ 211-215 CFR для поставок в березні-квітні.

Зростання цін у конкурентів дозволить підняти ціни пропозицій української кукурудзи, яка поки залишається найдешевшою на світовому ринку і пропонується по $ 173-175 FOB у порівнянні з бразильської по $ 185 FOB і аргентинської по $ 175-176 FOB.

Закупівельні ціни на українську кукурудзу в порту зросли до $ 160-161 за тонну для грудневих поставок, хоча для січневих залишаються на рівні $ 162-163, тоді як ціни пропозицій становлять $ 165-167.

На цьому тижні ринки будуть чекати реакції азіатських покупців на зростання світових цін і активізацію закупівель кукурудзи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *