Україна закупила за кордоном риби на $ 300 млн

Імпорт риби і ракоподібних в січні-червні 2020 року становив $ 295 млн, що на 4% більше, ніж за відповідний період 2019 р

Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов, йдеться в повідомленні установи.

За його словами, основними товарними позиціями імпорту традиційно стали морожена риба ($ 158 млн), риба свіжа або охолоджена ($ 70 млн), рибне філе ($ 34 млн) і різні ракоподібні ($ 22 млн).

При цьому кількісні обсяги імпортних закупівель мороженої риби за перше півріччя 2020 р скоротилися проти відповідного періоду минулого року на 13% – з 142 тис. Т до 123 тис. Т, тоді як інші з зазначених товарних позицій демонструють зростаючу динаміку, зазначив експерт.

Головним постачальником риби та морепродуктів в нашу країну залишається Норвегія. За результатами шести місяців цього року її частка у вартості вітчизняного імпорту цього виду продукції склала 33,5%. За нею з великим відривом слідують Ісландія (11,2%), Сполучені Штати Америки (9,2%), Канада (5,1%), Великобританія (4,3%) та Іспанія (4,1%).

«Сукупно названі шість країн зайняли більше 67% в вартісних обсягах імпорту продукції даної групи в Україні», – підсумував Пугачов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *