Україна вже вклалася в норми внесення агрохімікатів, до яких прагне ЄС

Політика безпеки української харчової продукції сьогодні в повній мірі відповідає стандартам ЄС.

Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко на своїй сторінці в Facebook за підсумками дискусії, присвяченій викликам і можливостям European Green Deal для українського агросектору.

«Ми активно підтримуємо позицію ЄС щодо зниження використання агрохімікатів на 50%. І для українського фермера – це мета адекватна. На сьогодні ми не застосовуємо настільки інтенсивні підходи у використанні мінеральних добрив і пестицидів, на відміну від сільгосптоваровиробників ЄС. За розрахунками вчених, Україна вже вклалася в цільові нормативи використання агрохімікатів, які ЄС закладає для себе до 2030 г. », – зазначив Лещенко.

Він також окреслив подальші кроки для досягнення цілей European Green Deal:

1. Зменшення використання мінеральних добрив.

«В Україні частка використання азотних добрив – 40 кг / га, у європейських фермерів – більше 80 кг / га. Відповідно до цілей Європейського зеленого курсу щодо зменшення використання таких добрив на 20%, наше завдання – 68 кг / га. Тобто, Україна вже має запас », – уточнив Лещенко.

2. Скорочення використання протимікробних засобів для тваринництва і аквакультури.

«Використання антибіотиків в Україні на сьогодні мінімізованих і ми прагнемо зберегти і закріпити цей успіх. Найближчим часом ми очікуємо підписання Президентом закону №3318 про ветеринарну медицину і благополуччя тварин, який дозволить імплементувати вимоги ЄС з контролю за використанням антимікробних препаратів », – пояснив міністр.

3. Ставка на органічне виробництво.

«На сьогоднішній день загальна кількість земель з органічним статусом в Україні становить близько 468 тис. Га (1,1% від загальної площі). І підвищення цього показника на 25% є дуже амбітним. Вже зараз Україна лідирує в експорті органічної продукції в країни ЄС », – підсумував Лещенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *