Україна вводить нові мита на російську металопродукцію

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) вирішила ввести на 5 років антидемпінгове мито в розмірі 50,09% на імпорт в Україну з Росії сталевих дротів, тросів і канатів. Про це повідомляє “Урядовий кур’єр”.

Відповідно до Закону України “Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту” за скаргою приватного акціонерного товариства “Виробниче об’єднання” Стальканат-Силур “рішенням МКМТ було порушено антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну сталевого дроту крученої, тросів, канатів без покриття або з оцинкованим покриттям з найбільшим розміром поперечного перерізу понад 3 мм (за винятком продукції з корозійностійкої сталі) походженням з Російської Федерації.

Комісія встановила, що частка заявника в загальному виробництві цих товарів в Україні перевищує 50%. За 2016-2018 роки виробничі потужності “Стальканат-Силур” зменшилися на 10,9%, обсяги продажів зазначеного товару на внутрішньому ринку скоротилися на 1,9%, рівень зайнятості на підприємстві впав на 47,7%.

Розслідування встановило, що імпорт в Україну зазначених сталевих дротів, тросів і канатів, походженням з Росії, здійснювався за цінами, які були нижче ціни продажу подібного товару вітчизняного товаровиробника на внутрішньому ринку.

МКМТ встановила наявність причинно-наслідкового зв’язку між демпінговим імпортом в Україну товару, походженням з Росії, і загрозою заподіяння істотної шкоди національному товаровиробнику.

З огляду на вищесказане, МКТМ було прийнято рішення застосувати антидемпінгові заходи на 5 років шляхом введення антидемпінгового мита на зазначені товари за ставкою 50,09%.

У Росії такі троси і канати, про які йде мова, виробляють кілька великих підприємств: “Северсталь-метиз”, Белорецкий металургійний комбінат і Магнітогорський метизної-калібрувальний завод.

Згідно з даними Держстату, в 2019 році імпорт з РФ продукції по більш загального коду УКТЗЕД 7312 10 00 00 (під мито підпали 7 підкодів) становить 1,48 тисяч тонн на суму 2,3 млн доларів при загальному обсязі імпорту 5,85 тисяч тонн на 12,3 млн доларів.

У свою чергу, експорт з України цієї продукції в минулому році склав 6,34 тисяч тонн на 9,07 млн ​​доларів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *