Україна введе 56% спецмито на імпорт троянд

Україна введе на три роки спеціальне мито на імпорт зрізаних свіжих троянд незалежно від країни походження та експорту, розмір мита в перший рік її дії – 56%, у другій – 44,8% і в третій – 35,84%.

Відповідне рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) від 16 квітня опубліковано в газеті “Урядовий кур’єр” в середу і вступить в силу через 30 днів з дня опублікування.

Згідно з ним, дія таких спеціальних заходів не поширюється на імпорт в Україну троянд з приблизно 60 країн, зокрема Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії, Швейцарії, Чорногорії, Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Узбекистану, Таджикистану, Туркменістану, Афганістану , Анголи, Бангладеш, Бенін, Бутану, Буркіна-Фасо, Бурунді, Камбоджі, Центральноафриканської республіки, Чаду, Союзу Коморських островів.

У цьому списку також Демократична республіка Конго, Джібуті, Еритрея, Ефіопія, Гамбія, Гвінея, Гвінея-Бісау, Гаїті, Кірібаті, Лаос, Лесото, Ліберія, Мадагаскар, Малаві, Малі, Мавританія, Мозамбік, М’янма, Непал, Нігер, Руанда, Сан-Томе і Прінсіпі, Сенегал, Сьєрра-Леоне, Соломонові острови, Сомалі, Південний Судан, Судан Східний Тимор, Того, Тувалу, Уганда, Танзанія, Вануату, Єменська Республіка і Замбія.

У повідомленні наголошується, що спеціальне розслідування щодо імпорту троянд було розпочато в травні минулого року з ініціативи ТОВ “Асканія-Флора” і зачіпало період з початку 2017 року по середину 2020 року. За цей час імпорт троянд в Україну в абсолютних показниках зріс на 71,4%, частка імпорту щодо виробництва – на 72,3%, а в споживанні – на 40,1%.

Як зазначається в матеріалах, при збільшенні обсягів видимого споживання на 20,4%, обсяги виробництва впали на 26,3%, продажу – на 25,3%, експорту – на 79,2%, а ціни продажів були істотно нижче собівартості при зростанні останньої на 23,1%.

“Ціни імпорту товару протягом періоду розслідування були нижче, ніж ціни і собівартість подібного товару вітчизняного виробника, і різниця між ними виросла всього за період розслідування на 22,6% і на 33,7% відповідно”, – йдеться в документі.

Згідно з ним, додатковим фактором стали карантинні заходи з боку Росії, в результаті яких імпорт троянд цією країною в 2015-2019 роках впав приблизно вдвічі як в кількісному (до 89 млн штук), так і у вартісному (до $ 34 млн) вираженні.

За даними Держстату, в другій половині 2020 року імпорт троянд в Україну склав 25,73 млн шт., А в грошовому вираженні – $ 4,01 млн. Основними експортерами цієї продукції були Еквадор – 12,35 млн шт. на $ 1,89 млн, Колумбія – 5,17 мільйонів на $ 0,78 млн, Кенія – 3,66 мільйонів на $ 0,71 млн і Нідерланди – 4,49 мільйонів на $ 0,6 млн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *