Україна втратила $ 6 млрд на тіньових схемах із зерном

Україна втратила мільярди доларів через схем з неповерненням валютної виручки та ухилення від податків в процесі експорту зерна.

Про це йшла мова на засіданні Тимчасової слідчої комісії щодо сплати податків, повідомляє народний депутат Мар’ян Заблоцький на своєму Telegram-каналі.

Згідно зі звітом Центру аграрної логістики та інфраструктури, Україна втратила на «тіньових» схемах $ 6 млрд за останні 4 роки, $ 2 млрд – з червня 2019 року по вересень поточного року. Сума збитку оцінюється в 2% ВВП країни.

За словами парламентарія, «схемщики» купують зерно у фермерів за доларову готівку, експортують, валюта не повертаються. Так конвертується доларова готівка в безготівкові депозити за кордоном. І навпаки.

Це 100% операції з відмивання грошей і ухилення від сплати податків, підкреслює Заблоцький.

«Те, що ми бачимо на території України, неповернення валютної виручки та ухилення від сплати податків, що не кваліфікується міжнародними законами як злочин, і вирішити цю проблему« зсередини »неможливо. Однак, це – тільки вершина айсберга. Все, що далі відбувається з вкраденими з України грошима, підпадає під міжнародну кваліфікацію Trade Based Money Laundering, TBML (Схеми відмивання коштів з використанням легального експорту) », – йдеться в документі.

У зв’язку з отриманими результатами Заблоцький намір звертатися в органи іноземних держав щодо виявлення та припинення схем відмивання грошей.

«Ми також обов’язково звернемося та в штаб-квартири найбільших трейдерів, а також обслуговуючих банків, з тим щоб провели аудит своїх комплаенс процедур», – пише він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *