Україна втрачає до 3 млн т врожаю зерна в рік через кислих грунтів

Україна щорічно втрачає до 3 млн т врожаю зерна через закислення грунтів, але цю проблему можна вирішити своєчасним внесенням вапняку в грунт.

Про це в ході прес-конференції сказав професор, доктор сільськогосподарських наук Сергій Веремеєнко, пише УНІАН.

За його словами, зараз в Україні більше 11,5 млн га ріллі під сільськогосподарськими культурами мають високу кислотність.

«Проблема стоїть дуже гостро. Немає державних програм вапнування, аграрії перестали вносити органічні добрива і перейшли на кислі мінеральні і азотні. Соя, кукурудза, рапс, соняшник та інші основні культури погано переносять кислотність грунту. За найскромнішими підрахунками, ми втрачаємо 2-3 млн тонн зерна щорічно, це сотні мільйонів доларів », – розповів він.

Завідуюча відділом земельних відносин та природокористування Інституту аграрної економіки УААН Ольга Ходаковська зазначила, що в 1990 році аграрії вносили вапняк на 1,5 млн га земель, а в 2019 році – тільки на 137 тис. Га. За її словами, висока кислотність грунтів здатна знизити врожайність зернових культур до 50%. Але також це вплине на вартість ділянок після відкриття ринку земель в Україні.

«З такої землі будуть платити менше податків, відповідно, менше коштів піде до місцевих бюджетів», – додала вчена.

В «Українській асоціації вапняної промисловості» (УАІП) вважають необхідною популяризувати ідею розкислення ґрунтів в Україні.

«У всьому світі застосовуються масштабні програми відновлення ґрунтів. Тому потрібно звернути увагу держави і почати спільну роботу над вирішенням проблеми », – сказав виконавчий директор УАІП Роман Гладуненко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *