Україна вперше імпортувала яйця з Білорусі

Україна вперше за роки незалежності в липні-серпні 2021 р імпортувала харчові яйця з Білорусі.

Про це заявив виконавчий директор «Союзу птахівників України» Сергій Карпенко, йдеться в повідомленні асоціації.

Він нагадав, що галузь птахівництва збиткова вже два роки, і наслідки цього для ринку кричущі.

«Закрилося більше 30 підприємств з виробництва яєць, більше 9 підприємств з виробництва м’яса птиці. За два роки поголів’я скоротилося на 11 млн голів, – зазначив він. – Виробництво м’яса птиці скоротилося на 40 тис. Т з початку року. Виробництво яєць – на 3 млрд штук, що становить чверть від обсягу виробництва в 2020 р ».

За його словами, сьогодні вже зрозуміло, що зниження цін на корми, навіть з рекордним урожаєм, не відбудеться.

«Ми бачимо ціни на електроенергію, газ … Є у держави підстави підвищувати рівень оподаткування в таких умовах? Зрозуміло, що ні – це лише поглибить кризу », – підкреслив він щодо виключення птахівників з переліку платників єдиного податку IV групи, передбаченого законопроектом №5600.

Можливості щодо підвищення цін на внутрішньому і зовнішньому ринках у виробників досить обмежені. Але, за прогнозом Сергія Карпенко, продукція птахівництва буде дорожчати.

«Ми припускаємо, що ціни на м’ясо птиці на яйце будуть рости, – зазначив він. – Враховуючи навіть те, що вдвічі збільшиться нормативна грошова оцінка землі (якщо таке рішення приймуть), це спричинить за собою певне зростання цін на продукцію рослинництва ».

У той же час голова профільної асоціації сподівається, що здоровий глузд народних депутатів переможе і вони не підтримають норму про птахівників в проекті закону №5600.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *